لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۸

هدیه بنیانگذار فیس بوک به نوزادان جهان به مناسبت تولد دخترش


هدیه بنیانگذار فیس بوک به نوزادان جهان به مناسبت تولد دخترش
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

بنیانگذار فیس بوک همزمان با تولد اولین فرزندش هدیه ای سخاوتمندانه به دیگر نوزادان هم نسل فرزندش اهدا کرد.

مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیسبوک و همسرش پریسیلا چَن همزمان با معرفی دختر نوزادشان مکس به جهان، وعده دادند ۴۵ میلیارد دلار صرف بهبود زندگی فرزند خود و هم نسلی هایش و نسل های پس از آن کنند.

مارک و پریسیلا هفته گذشته صاحب اولین فرزند خود شدند، اما خبر تولد او را روز سه شنبه اعلام کردند؛ البته در فیس بوک.

در همان پست، زاکربرگ نوشت که او و همسرش ۹۹ درصد سهام فیس بوک شان را برای دنبال کردن هدف های بشر دوستانه مانند مبارزه با بیماری‌ها، بهبود سیستم آموزشی و ایجاد جوامعی مستحکم، اهدا می‌کنند.

پیشتر این زوج گفته بودند که دست کم نیمی از دارایی خود را خواهند بخشید، اما جزئیاتی ارائه نداده بودند.

گفته می‌شود کل دارایی زاکربرگ برابر با ۴۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار باشد. او و پریسیلا مشغول ایجاد یک بنیاد جدید هستند که این اهداف را از طریق جمع آوری خیریه، سرمایه گزاری‌های خصوصی و تبلیغات دولتی، اجرا کنند.

زاکربرگ ۳۱ ساله و همسرش در نامه ای به دخترشان مکس نوشته اند، ما هم مانند دیگر پدر و مادرها می‌خواهیم تو در دنیایی بهتر از دنیای ما بزرگ شوی.

مارک زاکربرگ و همسرش پیشتر ۱۰۰ میلیون دلار به مدارس دولتی نیوجرسی پول اهدا کرده بودند و همچنین عهد کرده بودند ۱۲۰ میلیون دلار به مدارس محله های فقیرنشین در سان فرانسیسکو اهدا کنند.

آنها علاوه بر این ۷۵ میلیون دلار هم به بیمارستان عمومی زاکربرگ در سان فرانسیسکو بخشیده بودند، جایی که پریسیلا چن – که پزشک کودکان است – آموزش دیده است.

XS
SM
MD
LG