لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۹

پیشنهاد فیسبوک برای شرکت‎‌ها؛ تشکیل گروه های خصوصی برای عضویت کارمندان


فیسبوک یک ابزار ارتباطات جدید راه انداخته که مخصوص مشاغل، سازمان های غیرانتفاعی، و دیگر سازمان های رسمی است. آنها به این مشاغل پیشنهاد می دهند که یک صفحه خصوصی با اعضای شان داشته باشند و بتوانند در ارتباط باشند.

این ابزار با نام «وُرک پلِیس» (Workplace) قرار است هیچ آگهی تبلیغاتی نداشته باشد و جدا از حساب فیسبوک شخصی است.

​در عوض، یک حساب کاری است که تحت عنوان یک سازمان ثبت می شود و برای استفاده از آن باید ماهانه مبلغ خاصی پرداخت که بهای آن متناسب با تعداد کارمندان یک شرکت یا سازمان خواهد بود. البته فیسبوک گفته این خدمت برای سازمان های غیرانتفاعی و مؤسسه های آموزشی رایگان است.

جولین کودورنیو، مدیر پروژه توسعه «ورک پلیس» می گوید با این ابزار همه کارمندان در بخش های مختلف محیط کار، از افراد حرفه ای پشت میز گرفته تا کارمندانی که اغلب در حال حرکت هستند و دسترسی به کامپیوتر ندارند، از طریق فیسبوک با هم مرتبط می شوند.

علاوه بر امکاناتی مثل چت گروهی و ویدیو، «ورک پلیس» دقیقاً مثل فیسبوک معمولی شامل ویدیوی زنده، و «نیوز فید» است.

فرقی که این امکان با فیسبوک معمولی دارد این است که پس زمینه صفحه به جای آبی، خاکستری است. استفاده کنندگان می توانند پروفایل خودشان را بسازند و در بخش «نیوز فید» خبرهای به روز از همکارانشان را ببینند.

از آنجایی که اکثر مردم حساب معمولی فیسبوک دارند و با آن آشنا هستند، کار کردن با «ورک پلیس» نیز برایشان راحت خواهد بود.

قیمت «ورک پلیس» برای اداره یا سازمانی با یک تا هزار کارمند، نفری ۳ دلار در ماه است. برای ۱۰۰۱ تا ۱۰۰۰۰ مصرف کننده، هر ماه نفری ۲ دلار، و برای ده هزار کاربر به بالا، نفری ۱ دلار است.

این اقدام فیسبوک، اقدامی برای رقابت با برنامه «اسلک» (Slack) است که یک سرویس ارائه پیام گروهی برای امور داخلی شرکت هاست و در حال حاضر برای هر مصرف کننده، ماهی نزدیک به ۷ دلار هزینه دارد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG