لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۷

تعداد اعضای فیسبوک به مرز ٥٠٠ میلیون نفر رسید


تعداد اعضای فیسبوک به مرز ٥٠٠ میلیون نفر رسید
تعداد اعضای فیسبوک به مرز ٥٠٠ میلیون نفر رسید

تعداد اعضای سایت اجتماعی فیسبوک facebook به مرز ٥٠٠ میلیون نفر رسید ودر این مرحله، شبکه اجتماعی فیس بوک رسما عنوان دار« بزرگترین شبکه اجتماعی» جهان است. این خبر در یک یا دوروز آینده به طور رسمی اعلام خواهد شد.

دست اندرکاران سایت اینترنتی فیسبوک در نظر دارند تا برای برگزاری مراسم جشن ثبت این رکورد باورنکردنی، سرویسی به نام «داستان های فیسبوک» Facebook Stories را راه اندازی کنند. این سرویس مجموعه ای است از داستان هایی که کاربران فیسبوک از تاثیراتی که این شبکه اجتماعی در زندگی آن ها دایجاد کرده نقل می کنند. بنا برگزارش های رسیده داستان هایی که بیشترین تعداد خواننده را داشته باشد وارد این سرویس یا «فیچر» feature تازه فیسبوک خواهند شد.

«رندی زوکربرگ» مسئول تبلیغات و سخنگوی «فیسبوک» دریک گفتگو با نشریه اینترنتی «همه چیز دیجیتال» می گوید:«برخلاف دفعات گذشته که تعداد و شمارش کاربران نقش مهمی در اخبار مربوط به فیسبوک داشته است این بار ما می خواهیم فقط به مشترکان فیسبوک بپردازیم وکاری برای آن ها انجام دهیم. برای همین هم سرویس داستان های فیسبوک را راه اندازی کرده ایم.»

هرچند به نظر می رسد که این تنها یک جمله هیجان انگیز تبلیغاتی باشد اما از هم اکنون دو موضوع خاص تحت عنوان«عشق درفیسبوک» و «فجایع طبیعی» برای اعضای فیسبوک برگزیده شده تا بتوانند داستان های خود را زیر یکی از این دو عنوان نوشته و ارسال کنند. این داستان ها محدود به اندازه مشخصی هستند و نمی توانند از ٤٢٠ حرف بیشتر باشند.

تعداد مشترکان فیسبوک در سراسر جهان درحالی به نقطه عطف ٥٠٠ میلیون نفری می رسد که این سایت اجتماعی تعداد ١٥٠ میلیون کاربر از طریق مشترکانی که از طریق تلفن همراه از فیسبوک استفاده می کنند به دست آورده است. این رقم نسبت به رکورد ١٠٠ میلیونی این شبکه که در ماه آوریل گذشته اعلام شده بود به مقدار ٥٠ درصد افزایش داشته است.

درحال حاضر فورمی در رابطه با بخش تازه داستان نویسی روی فیسبوک در اختیار قصه گویان فیسبوکی گذاشته شده تا بتوانند از طریق آن داستان های کوتاه خود را روی صفحه مخصوص خود درفیسبوک چاپ کنند. هریک از این داستان ها که بیشترین خواننده را به خود جلب کند و روی کلمه Like آن بیشتر«کلیک» شود در رده بندی داستان های پرخواننده و محبوب قرار می گیرند.

فیسبوک پنج ماه پیش به رقم ٤٠٠ میلیون کاربری رسید درحالی که سال گذشته در ماه جولای تنها ٢٠٠ میلیون کاربر داشت و ٨ ماه پیش از آن هم تنها ١٠٠ میلیون کاربر داشته است. این سایت اجتماعی در فوریه سال ٢٠٠٤ کار خود را آغاز کرد و امروز محبوب ترین سایت اجتماعی روی اینترنت به شمار می رود.

XS
SM
MD
LG