لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۹

فیس بوک ۱۹ میلیارد دلار برای خرید واتز اَپ می پردازد


فیس بوک اعلام کرده است شرکت پیامکی «واتزاپ» را ، که بسرعت رشد می کند، به مبلغ ۱۹ میلیارد دلار نقد و سهام خواهد خرید.

این اقدام در حالی صورت می گیرد که بزرگترین شبکه اجتماعی جهان راه هایی را برای افزایش محبوبیت خود، بویژه در میان جوانان، جستجو می کند.

رویترز می گوید خرید سرویس پیامک واتز اَپ - با بیش از ۴۵۰ میلیون کاربر در سراسر جهان - توسط فیس بوک به مبلغ ۱۹ میلیارد دلار - بسیاری از ناظران در سیلیکون ولی – مرکز تاسیسات کامپیوتری و اینترنتی در ایالت کالیفرنیا – شگفت زده کرده است.

اپلیکیشن های پیامکی، با ترکیب تکست مسیجینگ و شبکه های اجتماعی، راهی سریع برای دارندگان تلفن های همراه جهت مبادله هر چیزی از پیام های کوتاه تا عکس های عشوه گرانه در کلیپ های یو تیوب فراهم می آورد. و به فیس بوک کمک می کند نوجوانانی را که از شبکه های اجتماعی اصلی پرهیز می کنند و واتز اَپ و رقیب هایی مانند لاین و«وی چت» را ترجیح می دهند، جلب کند.

مارک زوکربرگ، بنیانگذار مشترک فیس بوک و مدیر اجرایی آن روز چهارشنبه در صفحه خود گفت «واتز اَپ هر روز حدود یک میلیون نفر بر استفاده کنندگان می افزاید. خدمات فعلی چت و مسیجینگ ما را تکمیل خواهد کرد.»

به عنوان بخشی از معامله، یان کوم، بنیانگذار مشترک و مدیر اجرایی واتز اَپ به هیات مدیره فیس بوک خواهد پیوست، و این شبکه اجتماعی واحد های سهامی به ارزش ۳ میلیارد دلار به موسسین واتز اَپ، از جمله کوم، واگذار خواهد کرد.
XS
SM
MD
LG