لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۲

ماجرایی که یک هواپیمای شخصی در پایتخت آمریکا آفرید


یک نمونه از هواپیمای سیراس اس آر ۲۲- عکس از آرشیو
یک نمونه از هواپیمای سیراس اس آر ۲۲- عکس از آرشیو

در پی پرواز یک هواپیمای شخصی برفراز محدوده ممنوعه آسمان شهر واشنگتن، دو جت جنگنده برای بررسی دلیل پرواز هواپیمای کوچک به پرواز درآمد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، خلبانان دو هواپیمای جنگنده اف-۱۶ که برای اسکورت هواپیمای شخصی اعزام شده بودند، با نزدیک شدن به هواپیمای شخصی متوجه‌شدند که خلبان بیهوش است. هواپیما لحظاتی بعد بر اثر تمام شدن سوخت روی اقیانوس اطلس سقوط کرد.

سانحه روز شنبه اتفاق افتاد. سازمان هوانوردی فدرال آمریکا گفته خلبان هواپیمای تک موتوره از نوع سیراس اس‌آر ۲۲ ملخدار از منطقه ووکیشا در ایالت ویسکانسین عازم فرودگاه منطقه مناسس در ویرجینیا بود؛ اما خلبان نتوانست طبق برنامه فرودبیاید و در حالی که به فضای پروازممنوع پیرامون پایتخت نزدیک می شد، همچنان در ارتفاع نزدیک به ۱۳،۰۰۰ پایی بود. گارد ساحلی ایالات متحده می گوید خلبان به پیام‌های رادیویی که به آن مخابره می‌شد، پاسخ‌نمی‌داد. هنگامی که جت‌های جنگنده نیروهای دفاع هوایی آمریکا به هواپیما نزدیک‌شدند تا آن را به فرود اجباری وادارند، دریافتند که خلبان ظاهراً از هوش رفته است. آن دو به پرواز به موازات هواپیما ادامه‌دادند تا آن که هواپیما پس از گذشتن از ساحل ویرجینیا، بنزین تمام کرد و در آب‌های اقیانوس اطلس سرنگون شد.

گارد ساحلی یک قایق، یک هلیکوپتر و یک هواپیما به جستجوی هواپیما و خلبان آن فرستاد، اما تا کنون اثری از هواپیما پیدا نشده‌است.

XS
SM
MD
LG