لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۱

پیامد ماجراهای مسابقه ابوظبی؛ نیکلاس لطیفی، راننده «فرمول یک» تهدید به مرگ شد


نیکلاس لطیفی
نیکلاس لطیفی

دردسرهای نیکلاس لطیفی، راننده کانادایی ایرانی‌تبار رقابت‌های اتوموبیلرانی «فرمول یک»، پس از ماجراهای مسابقه جایزه بزرگ ابوظبی در فصل گذشته همچنان ادامه دارد.

در جریان این رقابت مهم، خودروی این راننده ۲۶ ساله که عضو تیم «ویلیامز» است، با دیوار برخورد کرد و برای لحظاتی موجب توقف مسابقه شد.

در ادامه، مکس ورشتاپن از لوئیس همیلتون بریتانیایی سبقت گرفت و علاوه بر پیروزی در ابوظبی، قهرمان رقابت‌های فرمول یک ۲۰۲۱ شد.

پیروزی ورشتاپن در ابوظبی، یکی از عجیب‌ترین قهرمانی‌‌های تاریخ فرمول یک را رقم زد و به دلیل شرایط مسابقه، با اعتراض بسیاری از طرفداران لوئیس همیلتون مواجه شد که از اسطوره‌های این رشته ورزشی است.

بسیاری از این افراد، نیکلاس لطیفی را مقصر شکست راننده محبوب خود می‌دانند، چرا که باعث توقف مسابقه شد و به ورشتاپن فرصت داد تا در آخرین دور از همیلتون پیشی بگیرد.

نیکلاس لطیفی
نیکلاس لطیفی


به گزارش آسوشیتدپرس، نیکلاس لطیفی با اشاره به این که پس از مسابقه جایزه بزرگ ابوظبی، پیام‌های ناخوشایند بسیاری دریافت کرده است، می‌گوید که حتی او را به مرگ تهدید کرده‌اند.

این راننده کانادایی ایرانی‌تبار با توجه به احتمال جدی بودن برخی از این تهدیدها، هنگامی که اخیرا برای یک سفر تفریحی با دوست دخترش به لندن رفت، چند محافظ استخدام کرد.

نیکلاس لطیفی ضمن ابراز تأسف از این شرایط، می‌گوید که «باید تهدیدها را جدی گرفت و این بخشی از واقعیت ناگوار دنیایی است که در آن زندگی می‌کنیم.»

یکی از دلایل خشم طرفداران لوئیس همیلتون این بود که به عقیده آنها تصادف خودروی نیکلاس لطیفی مانع کسب هشتمین عنوان قهرمانی این راننده بریتانیایی در رقابت‌های فرمول یک شد.

این در حالی است که به عقیده کارشناسان، چنین حوادثی در رقابت‌های فرمول یک کاملا طبیعی است و از این راننده به صورت غیرمنصفانه‌ای انتقاد می‌شود.

نیکلاس لطیفی
نیکلاس لطیفی


به گفته لطیفی، «شاید به عقیده برخی استخدام محافظ احمقانه به نظر برسد، ولی احتمال دارد که این تهدیدها بسیار جدی باشد.»

او در ادامه افزود که «فقط کافی است تا مقابل یک هوادار مست یا فردی که روز بدی را گذرانده، قرار بگیرید تا دست به اقدامی افراطی بزند.»

این راننده پس از مسابقه جایزه بزرگ ابوظبی برای مدتی حساب‌های کاربری خود در اینستاگرم و توئیتر را از گوشی همراه خود حذف کرد تا مورد سوءاستفاده اینترنتی قرار نگیرد.


نیکلاس لطیفی در سال ۱۹۹۵ در مونترال متولد شد. او فرزند مایکل لطیفی، سرمایه‌دار مشهور ایرانی کانادایی است که حمایت مالی از تیم اتوموبیلرانی ویلیامز را نیز بر عهده دارد.

نیکلاس، پس از شرکت در رقابت‌های رده‌های مختلف، در سال ۲۰۲۰ به ویلیامز پیوست تا راننده این تیم در رقابت‌های فرمول یک باشد. او‌ در رقابت‌های سال ۲۰۲۱ با کسب هفت امتیاز در مجموع هفدهم شد.

فصل جدید رقابت‌های فرمول یک از بیستم مارس در بحرین آغاز می‌شود.

XS
SM
MD
LG