لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۲

قهرمانی مجدد فتل در فرمول یک


قهرمانی مجدد فتل در فرمول یک
قهرمانی مجدد فتل در فرمول یک

در حالی که هنوز چهار مرحله تا پایان مسابقات این فصل فرمول یک باقی مانده، سباستین فتل برای دومین سال پیاپی به مقام قهرمانی این مسابقات رسید.

روز گذشته پیست سوزوکای ژاپن میزبان مرحله پانزدهم مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک بود. در این مسابقات و در حالی که سباستین فتل برای کسب عنوان قهرمانی این مسابقات تنها به یک امتیاز احتیاج داشت، جنسون باتن از تیم مک لارن با ثبت زمان یک ساعت و سی دقیقه و ۵۳ صدم ثانیه به مقام اول رسید. فرناندو آلونسو از تیم فراری با یک ثانیه اختلاف دوم شد و فتل، راننده تیم ردبول، با دو ثانیه اختلاف رده سوم را به خودش اختصاص داد.

فتل با این مقام سومی که به دست آورد پانزده امتیاز در رده بندی کلی این مسابقات کسب کرد که او را با ۳۲۴ امتیاز به عنوان قهرمانی این مسابقات رساند.فتل پس از کسب قهرمانی با تشکر از همه کسانی که او را در این راه کمک کردند گفت که به همه نکات دقت کرده تا این عنوان را به دست بیارد.

برخلاف پارسال که فتل در مرحله پایانی با اختلافی ناچیز با راننده دوم به مقام نخست رسید، امسال در حالی که هنوز مسابقات کره جنوبی، هند، ابوظبی و برزیل باقی مانده با ۱۲۴ امتیاز اختلاف با نفر دوم به مقام قهرمانی دست یافت. قهرمانی مجدد فتل، هموطنانش در شهر هوفنهایم آلمان را به خیابان ها کشاند. آنها که اغلب لباس تیم ردبول را پوشیده بودند، با تکان دادن پرچم و سر دادن شعار، قهرمانی این راننده آلمانی را جشن گرفتند.

این قهرمانی فتل را با ۲۴ سال و ۹۸ روز سن، به عنوان جوانترین راننده ای معرفی کرد که دو سال پیاپی به مقام قهرمانی مسابقات فرمول یک دست یافته. پیش از او، فرناندو آلونسو با ۲۵ سال سن در سالهای ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ به مقام قهرمانی این مسابقات دست یافته بود.

XS
SM
MD
LG