لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۰۳

شرکت اکسان کار پاکسازی را ادامه می دهد


شرکت اکسان موبیل روز یکشنبه (۳۱ مارس) به روند پاکسازی نشت نفت ادامه داد. سانحه نشت نفت در آرکانزا آلودگی محیط زیست را به همراه داشته است .

در همین حال مخالفان طرح توسعه خط لوله دیگری موسوم به «کی استون -ایکس ال» این سانحه را بهانه کردند تا به توسعه این خط لوله اعتراض کنند.

سخنگوی اکسان روز یکشنبه گفت کارمندان این شرکت هنوز منطقه اطراف محل نشت خط لوله را حفاری نکرده اند. اکسان برای ارزیابی زمان مورد نیاز برای تعمیر و از سرگیری فعالیت این خط لوله باید این منطقه را حفاری کند. وی تاکید کرده است حفاری برای تحقیق و تشخیص علت سانحه نشت نفت ضروری است.

خط لوله پگاسوس اکسان از ظرفیت حمل روزانه ۹۰ هزار بشکه نفت خام از ایلینوی به تگزاس برخوردار است. اما مقامات بعد از ظهر جمعه دریافتند که این خط لوله در نزدیکی شهر می فلاور نشت می کند و همین امر سبب شد که ۲۲ خانه اطراف این خط لوله تخلیه شوند.

اکسان هنوز دقیقاً نمی داند چه میزان نفت خام نشت کرده، اما این شرکت اعلام کرده است ۱۲ هزار بشکه نفت و آب از دریا خارج شده اند.

این خط لوله به هنگام نشت، حامل نفت خام سنگین کانادایی بود. این خط لوله که طول آن ۱ هزار و ۳۸۱ متر است، برای انتقال نفت خام از تگزاس به ایلینوی مورد استفاده قرار می گرفت.
XS
SM
MD
LG