لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۲

متخصص ارشد بیماری‌های عفونی در آمریکا می‌گوید قرنطینه سراسری موجب توقف گسترش کرونا می‌شود


دکتر آنتونی فاوچی، رئیس «موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی» در ایالات متحده
دکتر آنتونی فاوچی، رئیس «موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی» در ایالات متحده

بخش انگلیسی صدای آمریکا - متخصص ارشد بیماری های عفونی در ایالات متحده می‌گوید برای توقف گسترش بیشتر ویروس کرونا از یک قرنطینه سراسری مشابه آن چه دیگر کشورهای به شدت آسیب دیده انجام داده اند، حمایت می کند.

دکتر آنتونی فاوچی، رئیس «موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی» در ایالات متحده، روز یکشنبه به شبکه خبری تلویزیونی «سی ان ان» با اشاره به این که خواهان مشاهده کاهش چشمگیر تعامل های شخصی در مکان هایی مانند رستوران ها و کافه های مشروب فروشی است، مردم را به ماندن در خانه‌هایشان تشویق کرد و گفت: «ما باید نسبت به این امر بسیار جدی باشیم. زندگی در ایالات متحده مانند گذشته نخواهد بود. اگر می خواهیم به آن چه به نفع مردم آمریکا است عمل کنیم باید این واقعیت را بپذیریم.»

دکتر فاوچی کمی بعد در کاخ سفید تاکید کرد اوضاع بدتری در پیش است. این در حالی است که رئیس جمهوری آمریکا گفت دولت وضعیت شیوع این ویروس را کاملا تحت کنترل دارد.

بسیاری از ایالت ها مدارس را تعطیل و گردهمایی های بزرگ را ممنوع کرده‌اند و سالن های سینما و تئاتر را بسته اند. فعالیت بسیاری از دانشگاه ها، لیگ های ورزشی، و پارک های تفریحی به طور کامل متوقف شده است.

بزرگترین نظام مدارس دولتی در آمریکا در شهر نیویورک با بیش از یک میلیون دانش آموز روز دوشنبه تعطیل می شود.

مایک پنس، معاون ریاست جمهوری آمریکا و رئیس تیم مقابله با ویروس کرونا در دولت ایالات متحده، گفت دستورالعمل دولت فدرال برای رعایت فاصله بین افراد در اجتماع، یا «فاصله‌گیری اجتماعی»، روز دوشنبه اعلام می شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG