لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۸

«دایانا: داستان مد او»؛ نمایشگاهی از لباسهای پرنسس دایانا در لندن


نمایشگاه لباسهای دایانا پرنسس فقید ولز در کاخ کنزینگتون لندن
نمایشگاه لباسهای دایانا پرنسس فقید ولز در کاخ کنزینگتون لندن

نمایشگاه جدیدی داخل کاخ کنزینگتون لندن، سبک یکی از مشهورترین نماد های مد قرن بیستم را گرامی می دارد: دایانا، پرنسس فقید ولز.

در این نمایشگاه برخی از معروف ترین و نمادین ترین لباسهای پرنسس دایانا، از لباسهای سنگین و موقر گرفته تا پیراهن های شب دکلته به نمایش در آمده اند، لباسهایی که باعث شهرت او در دنیای مد شد.

سعید سایرس که همسرش کترین واکر را در طراحی لباسهای پرنسس داینا همراهی می کرد، می گوید هر وقت لباسی برای پرنسس داینا طراحی می کردند، نقش او را در ذهن در نظر داشتند، به خصوص وقتی کار به خدمات و فعالیت های نیکوکارانه او می رسید.

سایرس به خبرگزاری بریتانیایی «اسکای نیوز» گفت: «ما لباسهای او را، کمکی به نقش او [در جامعه] می دیدیم، وسیله ای که در انجام کارش به او کمک کند.»

بخشی از لباسها و پالتوهای منتخب پرنسس دایانا در نمایشگاه «دایانا: داستان مد او» در کاخ کنزینگتون لندن
بخشی از لباسها و پالتوهای منتخب پرنسس دایانا در نمایشگاه «دایانا: داستان مد او» در کاخ کنزینگتون لندن

یکی از این لحظه ها هنگام گشایش مرکز ایدز «لایت هائوس» در جنوب شرقی لندن بود. دو پی اس قرمزی که پرنسس دایان در آن روز به تن داشت را «کترین واکر» برای او طراحی کرده بود؛ لباسی که به این منظور طراحی شده بود که بیشترین تأثیر را بگذارد.

«ایین گرین» مدیر عامل صندوق خیریه «ترنس هیگنز» (صندوق کمک به مسائل و مشکلات مربوط به بیماری ایدز و ایچ آی وی) می گوید پرنسس دایانا در آن روز تصمیم گرفت با این لباس دستکش به دست نکند تا بتواند بیماران ایدز را با دست برهنه لمس کند. «که در آن زمان اولین فرد معروفی بود که حاضر بود چنین ریسکی را کند.»

نمایشگاه «دایانا: داستان مد او» ۲۴ فوریه به روی عموم باز می شود و تا اواخر سال ۲۰۱۷ ادامه خواهد داشت.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG