لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۴

چرا ورزش با شکم خالی بهتر است


اینکه پیش از ورزش چه غذایی بخوریم و یا اینکه اصلا چیزی بخوریم یا نه سؤالی است که تاکنون جوابی نهایی به آن داده نشده است. اما دانشمندان اخیرا اعلام کرده اند که ورزش کردن با شکم خالی می تواند منجر به تغییرات مناسبتری در چربی اضافی بدن شود.

گروهی از محققان دانشگاه Bath در بریتانیا با مطالعه بر روی ده داوطلب دچار اضافه وزن پیش و پس از ورزش، یکبار با شکم خالی و بار دیگر بعد از صبحانه، متوجه شدند میزان سوزاندن چربی در ورزش با شکم خالی بسیار بیشتر است.

بنا به نتایج تحقیقات این گروه، هنگامی که با شکم خالی ورزش می کنید، سوخت لازم برای این ورزش از چربی اضافی بدن فراهم می شود. اما ورزش پس از مصرف غذا باعث می شود سوخت لازم از غذای مصرفی فراهم شود و چربی اضافی در بدن تغییری نخواهد کرد.

دیلان تامسون، یکی از نویسندگان این تحقیقات، می گوید بافت های چربی بدن پس از مصرف غذا با چالش های زیادی روبرو می شوند و یکی از آنها واکنش به غذای مصرفی و کمک به هضم آن است. به همین خاطر، ورزش پس از مصرف غذا این بافت های چربی را که مشغول کار هستند تحریک نکرده و بکار نمی گیرد.

بنا به این مطالعه اخیر، ورزش کردن با شکم خالی احتمال تحریک این بافت های چربی در بدن را افزایش داده و در بلند مدت فواید بیشتری برای سلامتی خواهد داشت.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG