لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ایران ۰۶:۰۲

خانواده های زندانيان سياسی در مورد انفجارهايی در زندان اوين به دادستان تهران نامه نوشتند


A four-year-old child is rescued from the rubble of the child's home after being trapped for 36 hours following an earthquake, Istanbul, August 19, 1999. (Reuters)

خانواده های زندانيان سياسی با نوشتن نامه ای به دادستان تهران، از وقوع انفجارهايی در زندان اوين و احتمال در خطر بودن جان بستگان خود ابراز نگرانی کرده اند.

به گزارش سايت اينترنتی کلمه، روز ۱۳ تيرماه در هنگام شب صدای انفجارهای مهيبی در زندان اوين شنيده شد که اضطراب شديد همه زندانيان را در پی داشت. خانواده های زندانيان سياسی خواهان پيگيری و کشف دلايل وقوع اين انفجارها در زندان اوين شده اند.

سيد محمد خاتمی می گويد اخيراٌ گفته اند در ايران فقط يک حزب وجود داد و همه تشکل ها و احزاب ناباب و باطلند

اشاره سيد محمد خاتمی، رييس جمهوری پيشين ايران، به سخنان اخير محمود احمدی نژاد رييس جمهوری ايران است که گفته بود در نظام ايران فقط يک حزب وجود دارد و آن حزب ولايت است. به گفته آقای خاتمی، در زمان شاه هم گفته می شد که فقط يک حزب داريم و هر که نمی خواهد عضو آن باشد از کشور خارج شود. رييس جمهوری پيشين ايران که در جمع گروهی از روزنامه نگاران اصلاح طلب سخن می گفت، همچنين اعلام کرد که می خواهيم در چارچوب نظام و قانون کار کنيم اما عده ای نمی گذارند. اين سخنان در حالی بيان می شود که دولت محمود احمدی نژاد فعاليت دو حزب اصلاح طلبِ مشارکت و سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی را ممنوع اعلام کرده است. رييس خانه احزاب نيز خبر داد که اين نهاد در پی تنظيم پيشنويسی برای قانون احزاب است که شامل مواردی نظير تعريف جرم سياسی وحضور هيات منصفه در دادگاههای مربوط به احزاب است که بزودی به مجلس شورای اسلامی ارائه می شود. در همين حال در روزهای اخير برخی از نمايندگان مجلس در هشدار به محمود احمدی نژاد از استيضاح احتمالی او در صورت اصرار بر قانون گريزی دولت ، سخن گفته اند.

به دنبال انتشار اخباری درباره تلف شدن ماهی ها در سواحل ماهشهر، سه واحد پتروشيمی در منطقه، اتهام های وارد به خود مبنی بر آلوده سازی نواحی ساحلی را رد کردند

يکی از مقام های اداره کل محيط زيست استان خوزستان به خبرگزاری ايسنا گفته است «پس از مرگ تعدادی ماهی در ساحل ماهشهر، با سه واحد پتروشيمی بندر امام خمينی، فارابی و رازی مکاتبه شد تا موضوع را پيگيری کنند.» به گفته اين مقام استان خوزستان، اکنون اين سه واحد پتروشيمی اعلام کرده اند علت مرگ ماهی ها ربطی به ضايعات پتروشيمی ندارد.

XS
SM
MD
LG