لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۹

انتشار سند محرمانه‌ ای در سالگرد اعدام نوید افکاری، توسط هکرهای «عدالت علی»


تصویر منتشر شده از سند محرمانه حفاظت اطلاعات زندان اوین
تصویر منتشر شده از سند محرمانه حفاظت اطلاعات زندان اوین

گروه هکرهای «عدالت علی» که پیشتر توانسته بودند دوربین‌های مداربسته زندان اوین را هک کنند، در سالگرد اعدام نوید افکاری،‌ که سال گذشته علیرغم ابهامات جدی در پرونده و موج جهانی حمایت از وی در زندان عادل آباد شیراز اعدام شد، نامه محرمانه از حفاظت اطلاعات زندان اوین منتشر کردند. این سند توسط گروه هکرهای «عدالت علی» در اختیار ایران اینترنشنال قرار گرفته است.

هکرهای «عدالت علی» روز دوشنبه ۲۲ شهریور،‌ برابر با اولین سالگرد نوید افکاری با انتشار این سند محرمانه در کانال تلگرامی خود اعلام کردند که حفاظت اطلاعات زندان اوین چند هفته پس از اعدام این کشتی‌گیر جوان، در نامه‌ای محرمانه خواهان «مراقبت ویژه» بر ارتباطات متهمان امنیتی شده بود تا از انتشار فایل‌های صوتی مشابه نوید افکاری جلوگیری شود.

این نامه در تاریخ ۱۳ مهرماه سال گذشته، تنها دو هفته پس از اعدام نوید افکاری به امضای غلامرضا محمدی، سرپرست حفاظت اطلاعات بازداشتگاه اوین و خطاب به سرپرست بازداشتگاه اوین صادر شده است.

در بخشی از این نامه آمده است: «در خصوص اجرای مجازات سلب حیات معاندین نظام،‌ محکومین امنیتی و همچنین محکومینی که پرونده آ‌ن‌ها می‌تواند زمینه امنیتی داشته باشد، حداقل یک ماه قبل از اجرای حکم، مراتب جهت پیشبیتی ملاحظات حفاظتی اعلام گردد.»

در این نامه همچنین با اشاره به انتشار فایل‌های صوتی مربوط به دادگاه‌ها و تماس‌های ضبط شده نوید افکاری با اعضای خانواده خود از سرپرست بازداشتگاه اوین خواسته شده، در حین اعزام و بدرقه زندانیان به صورت جدی مراقبت‌های ویژه‌ای را جهت کنترل ارتباطات کلیه «محکومان و متهمان» اعمال کنند.

همچنین به کلیه کارمندان نسب به «تبعات منفی» انتشار عکس از خود و اعضای خانواده‌ در پروفایل‌ها و صفحات شبکه‌های اجتماعی هشدار داده شده است.

گروهی با عنوان «تپندگان» روز شنبه ۳۰ مرداد در ایمیلی به صدای آمریکا با بیان اینکه گروه «عدالت علی» زندان اوین را هک کرده است اعلام کرد «عدالت علی» برای نشان دادن اعتراض خود و افشای «ظلم و ستمی که به زندانیان به اصطلاح سیاسی روا داشته می‌شود» دوربین‌های زندان اوین را هک کرده است و به مدارکی از داخل این زندان از جمله «عکس‌هایی از اتاق کنترل زندان، بندها و اتاق‌های زندانیان، پرونده‌های زندانیان سیاسی و مدارک محرمانه زندان اوین» دست یافته است.

در نسخه اول این گزارش، منبع خبر ذکر نشده بود که بدینوسیله اصلاح می‌شود.
XS
SM
MD
LG