لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۳۱

وورست اتریشی برنده یوروویژن ۲۰۱۴ شد


کونچیتا وورست در حال نشان دادن جایزه اش قبل از نشست مطبوعاتی در وین - ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳
کونچیتا وورست در حال نشان دادن جایزه اش قبل از نشست مطبوعاتی در وین - ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

کونچیتا وورست هنرمند اتریشی، با اجرای ترانه ای که از یکی از فیلم های معروف جیمز باند الهام گرفته شده بود، برنده پنجاه و نهمین دوره مسابقات آواز یورو ویژن شد که شنبه شب در شهر کپنهاگ دانمارک به پایان رسید.

این خواننده که خود را نه مرد و نه زن می داند، در حالی که موهای صورت خود را اصلاح نکرده بود اما لباس زنانه به تن داشت، پس از اجرای ترانه «مانند ققنوس برخیز»، برنده نهایی امسال این مسابقات محبوب موسیقی پاپ شد که همه ساله در اروپا برگزار می شود.

نام واقعی او «توماس نوویرث» است و توانست ۲۹۰ امتیاز کسب کند. نمایندگان هلند و سوئد به ترتیب دوم و سوم شدند. بسیاری از مردم اروپا نیز در داخل و خارج از خانه هایشان به تماشای این رقابت ها پرداختند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، در حالی که برخی از وورست انتقاد کرده و او را نمونه ای از «انحطاط غربی» می خوانند، صدها نفر از طرفدارانش برای استقبال از وی در فرودگاه وین پایتخت اتریش جمع شدند.

این خبرگزاری همچنین می گوید وورست پس از بازگشت به اتریش در یک نشست مطبوعاتی در روز یکشنبه گفت: «پیروزی روز گذشته نه تنها برای من، بلکه برای همه کسانی بود که به آینده ای باور دارند که بر پایه تحمل و احترام بنا شود و تبعیض در آن جایی ندارد.»

این دومین باری است که نماینده اتریش در مسابقات آواز یوروویژن برنده می شود. این کشور در سال ۱۹۶۶ نیز برنده این رقابت های پرطرفدار هنری بود.
XS
SM
MD
LG