لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۲

بازارهای مالی اروپا در سرازیری افول


بخش انگلیسی صدای آمریکا - بازارهای مالی اروپا روز پنج شنبه سیری نزولی داشتند. اخبار اقتصادی بد از ژاپن و روابط تجاری و دیپلماتیک رو به وخامت چین با استرالیا و ایالات متحده تاثیراتی دامنه‌دار بر سرمایه‌گذاران در سراسر جهان گذاشته است.

شاخص «اف تی اس ای» در لندن ۹ دهم درصد (۰.۹ درصد) پایین‌تر خرید و فروش شد، شاخص «سی ای سی ۵۰» در پاریس ۱ درصد از ارزش خود را از دست داد، و شاخص «داکس» در فرانکفورت ۱.۳ درصد افت کرد.

افول مبادلات در روز پنج شنبه در آسیا آغاز شد. پس از آن که دولت ژاپن از افت ۲۱.۹ درصدی صادرات آن کشور در ماه گذشته خبر داد، شاخص «نیکی» توکیو ۲ دهم درصد (۰.۲ درصد) از ارزش خود را از دست داد. شاخص «سِنگ» هنگ کنگ ۴ دهم درصد (۰.۴ درصد)، شاخص شانگهای ۵ دهم درصد (۰.۵ درصد) و شاخص «اس اند پی - ای اس اکس ۵۰۰» سیدنی ۴ دهم درصد (۰.۴ درصد) افت کردند.

سئول و تایپه معدود نقاط امیدوارکننده منطقه بودند که هرکدام به ترتیب ۴ دهم درصد (۰.۴ درصد) ۴ و ۹ دهم درصد (۰.۹ درصد) رشد کردند.

تصمیم چین به وضع تعرفه های سنگین بر واردات استرالیا، و نیز انتقادات تند پرزیدنت ترامپ از واکنش چین به ویروس کرونا، تحرک مثبت بازار سهام در روز دوشنبه به دلیل انتشار خبر یک واکسن بالقوه برای ویروس کرونا را محو کرد.

بازار انرژی با قیمت ۳۴.۱۳ دلاری هر بشکه نفت خام در وضعیت بهتری قرار دارد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG