لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۴۶

درگیری کارگران اعتصابی با پلیس در آتن


درگیری کارگران اعتصابی با پلیس در آتن
درگیری کارگران اعتصابی با پلیس در آتن

اعتصاب عمومی یک روزه خدمات حمل و نقل را در آتن مختل کرد و سبب تعطیل شدن دارات دولتی، مدارس و مغازه ها شد.

پلیس یونان روز سه شنبه با تعدادی از کارگران اعتصابی در آتن به زدوخورد پرداخت.

هزاران کارگر در مخالفت با جدیدترین اقدامات ریاضت اقتصادی دولت اعتصاب کرده اند.

برنامه ریاضت اقتصادی دولت به درخواست اعتباردهندگان بین المللی به یونان انجام می شود.

برخی از تظاهر کنندگان از پله های پارلمان بالا رفتند و به سوی پلیس سنگ پرتاب کردند. افراد پلیس در پاسخ به گاز اشک آور و باتون متوسل شدند.

اعتراض در حالی به راه افتاد که مقامات دولت برای تشکیل جلسه ای به منظور کوشش دیگری جهت رسیدن به توافق در مورد چندین برنامه ریاضت اقتصادی آماده می شدند.

دولت یونان بعد از ظهر دوشنبه گفت امسال ١٥ هزار شغل دولتی را منحل خواهد کرد، در همین حال کاهشهای بیشتر در حداقل دستمزد را بررسی می کند.

اتحادیه های عمده کارگری و کارفرمایان یونان طرحهای دولت برای کاهش بیشتر دستمزدها را رد کرده اند و می گویند آنها با کاهش هزینه ها و افزایش مالیاتها تاکنون زیانهای عمده ای را متحمل شده اند.

علیرغم هفته ها مذاکره، یونان قادر نبوده است در مورد کاهش ١٣٠ میلیارد دلار بدهی های کشور با نهادهای مالی بین المللی به توافق برسد. افزون بر این، دولت آتن در تلاش است جزییات برنامه جدیدی برای دریافت ١٧٠ میلیارد دلار از اتحادیه اروپا، بانک مرکزی و صندوق بین المللی پول تهیه کند.

یونان می گوید برای پرهیز از نکول ١٩ میلیارد دلار تعهدات مالی اش در ماه آینده، که به گفته تحلیلگران ممکن است باعث یک رکود جهانی شود، به کاهش بدهی و اعتبارات جدید نیاز دارد.

لوکاس پاپادموس، نخست وزیر موقت روز سه شنبه با رهبران اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول ملاقات کرد و درباره وضعیت مالی خطرناک کشور که پنج سال است با رکود و بیکاری بالا دست به گیریبان است، با آنها به بحث پرداخت.

وام دهندگان بین المللی از سه حزب سیاسی یونان خواسته اند با اجرای برنامه های ریاضت اقتصادی موافقت کنند.

XS
SM
MD
LG