لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۷

ستیزه جويان آلمانی در مرز افغانستان و پاکستان آموزش می بینند


ستیزه جويان آلمانی در مرز افغانستان و پاکستان آموزش می بینند
ستیزه جويان آلمانی در مرز افغانستان و پاکستان آموزش می بینند

مقامات آلمان می گویند تعدادی از شهروندان آلمانی برای آموزش عملیات سیتزه گرانه به افغانستان و پاکستان سفر می کنند و چندین نفر برای زندگی به آلمان بازگشته اند.

این خبر در حالی منتشر می شود که گزارش می رسد در یک حمله موشکی آمریکا در نزدیکی شهر میرعلی در وزیرستان شمالی، پنج آلمانی کشته شدند.

مقامات پاکستان می گویند در حمله هواپیمای بدون سرنشین دست کم هشت ستیزه گر، از جمله پنج آلمانی کشته شدند.

مقامات آمریکایی براین باورند که سلولی از ستیزه گران آلمانی و بریتانیایی در پشت توطئه تروریستی اخیر برای حمله به چندین شهر اروپایی قرار دارد.

دولت آلمان گفته است شواهد قاطعی در اخیتار دارد که دست کم ۷۰ آلمانی در پاکستان و افغانستان آموزش های شبه نظامی فرا گرفته اند و یک سوم آنها باز گشته اند.

مقامات کنیا روز سه شنبه گفتند آنها یک آلمانی مظنون به تروریسم را، که گزارش می رسد عازم سومالی بود، دستگیر کرده اند. او که به اسلام گرویده است، به آلمان باز گردانده شد.

مقامات امنیتی در اروپا و آمریکا برای چندین روز در این باره که امکان دارد مهاجمان مسلح به حمله ای شبیه آنچه در سال ۲۰۰۸ در مومبای در هند صورت گرفت در اروپا دست بزنند، بحث کردند.

بر خلاف بریتانیا، ژاپن، سوئد و ایالات متحده آمریکا، مقامات امنیتی آلمان هشدارهای مسافرتی جدید به شهروندان خود صادر نکرده اند. آلمان سطح آماده باش تروریستی در کشور را بالا نبرده است.

XS
SM
MD
LG