لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۰۹

کشف توطئه حملات تروریستی کماندوئی


کشف توطئه حملات تروریستی کماندوئی
کشف توطئه حملات تروریستی کماندوئی

مقامات اطلاعاتی غرب می گویند آنها توطئه ای را برای حملات تروریستی کماندوئی در بریتانیا، فرانسه، آلمان و احتمالا آمریکا کشف کرده اند.

مقامات اروپایی روز چهار شنبه گفتند تهدید توطئه هنوز باقی است، اما انتظار نمی رود حملاتی در آینده ای نزدیک صورت گیرد.

گزارش های منابع خبری آمریکا و بریتانیا حاکی است حملات طرح ریزی شده مشابه وقایعی است که در سال ۲۰۰۸ در هند روی داد. در آن حملات، ستیزه گران اسلامی مسلح به مراکز متعدد در مومبای حمله کردند و ۱۶۶ تن را کشتند.

بریتانیا و فرانسه در سال جاری سطح آماده باش تروریستی را یک درجه بالا برده اند. نیروهای امنیتی در پاریس در ماه جاری برج ایفل را دوبار به دلیل تهدیدهای بمب تخلیه کرده اند.

مقامات امنیتی غرب اظهار داشتند تهدید از مخفی گاه های تروریستی در مناطق قبیله ای غربی پاکستان سرچشمه می گیرد. اما آنها هیچ مشخصاتی ارائه نمی دهند، فقط می گویند تهدید جدی است.

سخنگوی ارتش پاکستان به خبرگزاری رویترز گفت گزارش هایی که ستیزه گران در خاک پاکستان حملاتی را طرح ریزی می کنند، «شایعه» است.

مقامات آلمان روز چهارشنبه گفتند نشانه های «قاطعی» از حملات فوری به خاک آلمان وجود ندارد.

گزارش ها حاکی است مقامات اطلاعاتی از حملات احتمالی از طریق یک تروریست مظنون آلمانی که در ماه ژوییه دستگیر شد آگاه شدند، عقیده بر این است که او در حال حاضر در بازداشت آمریکا در افغانستان قرار دارد.

به گزارش وال استریت جورنال، تحقیقگران آمریکایی در این باره که آیا دامنه توطئه مظنون تروریستی به آمریکا نیز کشیده می شود یا نه، تحقیق می کنند.

XS
SM
MD
LG