لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۸

آلمان، فرانسه و ایتالیا تظاهرات ضد اسرائیلی را محکوم می کنند


تظاهر کنندگان طرفدار فلسطینیان در پاریس
تظاهر کنندگان طرفدار فلسطینیان در پاریس

وزیران امور خارجه آلمان، فرانسه و ایتالیا افزایش اعتراضات ضد یهودیان و خشونت بر سر مناقشه درغزه را محکوم کرده اند و می گویند آنها برای مبارزه با آن در کشورهایشان از هیچ اقدامی فروگذار نخواهند کرد.

به گزارش آسوشیتد پرس، فرانک والتر اشتانمایر، لورن فابیوس و فدریکا موقرینی ، روز سه شنبه در بیانیه مشترکی در بروکسل گفتند « لفاظی های ضد یهود و خصومت علیه یهودیان و حمله به کنیسه ها، در جوامع ما جائی ندارد.»

سه وزیر گفتند در حالی که آنها به آزادی بیان و حق تجمع تظاهر کنندگان احترام می گذارند، همچنین برای برخورد با « اقدامات و بیانیه هائی که از خط یهودی ستیزی، نژاد پرستی و نفرت از بیگانه بگذرد»، هر کاری را که ممکن باشد انجام خواهند داد.

از آغاز خشونت بین اسرائیل و حماس، شرکت کنندگان در تظاهرات ضد اسرائیلی در سراسر آلمان بارها شعار ضد یهود سرداده اند و نیز خواسته اند یهودیان به گاز بسته شوند.

در فرانسه، جوانان طرفدار فلسطینیان بارها با پلیس درگیر شده اند و روز یکشنبه اتومبیل ها را آتش زدند، به غازت مغازه ها پرداختند و به دو کنیسه در حومه پاریس حمله کردند. در ایتالیا نیز تظاهراتی به طرفداری از فلسطینیان برپا شده است.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه، روز دوشنبه، ۳۰ تيرماه (۲۱ ژوئيه) در کاخ الیزه با رهبران یهودی و مسلمان ملاقات کرد و به آنها گفت نبرد با یهودی ستیزی یک «هدف ملی» خواهد بود.

در برلین، پلیس روز سه شنبه گفت طرفداران فلسطینیان را ازسردادن شعارهای ضد یهود در تمام اعتراضات ممنوع کرده است.

سخنگوی پلیس گفت در باره خطبه امام ابو بلال اسماعیل در هفته گذشته، که از نمازگزاران در مسجد النور در برلین خواست یهودیان را بکشند، تحقیق می شود.

XS
SM
MD
LG