لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۲۶

چین آماده است به حل بحران بدهی اروپا کمک کند


چین آماده است به حل بحران بدهی اروپا کمک کند
چین آماده است به حل بحران بدهی اروپا کمک کند

چین می گوید آماده است در کمک به حل بحران بدهی اروپا «عمیق تر درگیر شود.»

وی جیابائو نخست وزیر چین این وعده را روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری در پکن پس از ملاقات با هرمن ون رومپوی رییس اتحادیه اروپا داد و گفت پشتیبانی چین «صمیمانه و قاطع» است و به آنچه می گوید عمل خواهد کرد. با این حال در باره میزان کمک چین به کشورهای وام زده مانند یونان جزییاتی ارائه نداد.

او گفت چین به یورو و اقتصاد اروپا اعتماد دارد، از کوشش های اتحادیه اروپا برای بوجود آوردن یک نظم مالی حمایت می کند و امید وار است اتحادیه به فرستادن پیامی نیرومند، روشن و مثبت به بقیه جهان ادامه دهد.

پارلمان یونان دور جدید اقدامات ریاضت اقتصادی را حتی در حالی که هزاران کارگر اعتراض های خیابانی خشونت باری در خیابان ها براه انداختند تصویب کرد. یونان قرار است روز چهارشنبه در بروکسل در جلسه وزیران دارایی ۱۷ کشوری که از یورو استفاده می کنند، درخواست خود را برای تصویب ۱۷۲ میلیارد دلار کمک جدید نجات مالی مطرح سازد. رهبران اروپایی خواهان تضمین های کتبی هستند که برنامه جدید ریاضت اقتصادی اجرا خواهد شد.

کابینه لوکاس پاپادموس نخست وزیر موقت روز سه شنبه جلسه ای تشکیل داد تا ۴۳۰ میلیارد دلار کاهش بودجه را که اعتبار دهندگان بین المللی هفته گذشته خواستند، مشخص سازد. یونان همچنین قصد دارد حد اقل حقوق را ۲۲ درصد کاهش دهد، یک پنجم مشاغل دولتی را حذف کند و کاهش های دیگر در هزینه ها انجام دهد.

اقتصاد یونان همچنان ضعیف است و اینک در پنجمین سال رکود بسر می برد. در حالی که آثار اقدامات قبلی ریاضت اقتصادی نمودار شده است، دولت گزارش داد که اقتصاد در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۱ ميلادی ۷ درصد منقبض شد.

دولت یونان می گويد که بدون نجات مالی جدید، قادر نخواهد بود ماه آینده ۱۹ میلیارد دلار تعهدات مالی خود را پرداخت کند.

XS
SM
MD
LG