لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۵۱

پارلمان ایتالیا طرح ریاضت اقتصادی را تصویب کرد


پارلمان ایتالیا طرح ریاضت اقتصادی را تصویب کرد
پارلمان ایتالیا طرح ریاضت اقتصادی را تصویب کرد

پارلمان ایتالیا برنامه ریاضت اقتصادی ماریو مونتی نخست وزیر را از تصویب نهایی گذراند. این طرح، هزینه ها را کاهش می دهد، مالیات ها را بالا می برد و سیستم مستمری را اصلاح می کند.

سنای ایتالیا برنامه تقریبا ۴ میلیارد دلاری نخست وزیر را که مجلس نمایندگان آن را هفته پیش تصویب کرده بود، روز پنجشنبه با اکثریت آرا تصویب کرد. هدف از این طرح این است که کسری بودجه کاهش پیدا کند و از نیاز به کمک بین المللی پرهیز شود.

اقدامات ریاضت اقتصادی که دولت های مقروض اروپایی تصویب کرده اند، با اعتراضات گسترده از جمله در ایتالیا روبرو شده است. برخی از نمایندگان که با برنامه مونتی مخالف بودند، با یه صدا درآوردن سوت هایی که در مسابقات استفاده می شود و نشان دادن پارچه هایی که روی آن نوشته شده بود «دولت سارق» مخالفات خود را نشان دادند.

اما مونتی اعلام کرد وضع نظم مالی بیشتر فوریتی فوق العاده دارد و یادآور شد اعتبار کشور برای غلبه بر بحران اساسی است.

یونان، ایرلند و پرتغال پیش از این ناچار از کمک های بین المللی نجات مالی استفاده کرده اند. کارشناسان مالی اروپایی می گویند آنها نگران هستند که ایتالیا و اسپانیا که از یونان، ایرلند و پرتغال بزرگتر هستند، نتوانند بدهی های خود را پرداخت کنند و دولت های اروپایی منابع مالی کافی برای نجات آنها نداشته باشند.

XS
SM
MD
LG