لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۳

رهبران آلمان و فرانسه خواستار سرعت عمل در حل و فصل بحران بدهی های اروپا شدند


رهبران آلمان و فرانسه خواستار سرعت عمل در حل و فصل بحران بدهی های اروپا شدند
رهبران آلمان و فرانسه خواستار سرعت عمل در حل و فصل بحران بدهی های اروپا شدند

آلمان و فرانسه برای سرعت عمل بخشيدن و پيش بردن طرح خود نسبت به حل و فصل بحران بدهی های قاره اروپا و نجات واحد پول يورو، رهبران اروپايی را تحت فشار گذاشته اند.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و نیکولا سارکوزی، رئیس جمهوری فرانسه، روز چهارشنبه و يک روز قبل از اجلاس سران اتحاديه اروپا در بروکسل، جزئیات طرح خود را برای پايان بخشيدن به بحران بدهی ها در نامه ای به رييس شورای اروپا، هرمان ون رومپوی، ارائه دادند. رهبران آلمان و فرانسه مجازات خودکار عليه دولت هايی که محدوديت بودجه خود را رعايت نمی کنند و همچنين نرخ يکسان ماليات برای شرکت ها و ماليات جديد برای معاملات مالی را خواستار شدند.

صدر اعظم آلمان و رييس جمهوری فرانسه که نظارت بر قویترین اقتصادها در اروپا را برعهده دارند، گفتند آنها متقاعد شده اند که: «ما نياز داريم بدون تاخير عمل کنيم.» اين دو رهبر افزودند: مفاد معاهده جدید اتحادیه اروپا باید در ماه مارس پيش رو برای تصویب آماده شود.

اما حتی در حالی که دو رهبر، دولت ها را برای نظارت گسترده تر اروپا بر بودجه ملی کشورها تحت فشار قرار دادند، آژانس های خبری، به نقل از يک مقام ارشد دولت آلمان که نامش ذکر نشده است گزارش دادند که اعلام کرده است: اکنون وی نسبت به موافقت ۲۷ کشور اتحاديه اروپا به تغييرات معاهده اين اتحاديه در مقايسه با يک هفته قبل بدبين تر شده است و به احتمال زياد، تنها ۱۷ کشوری که از واحد پول يورو استفاده می کنند با قدرتمندتر شدن نظارت مرکزی بر بودجه آنها به توافق خواهند رسيد.

XS
SM
MD
LG