لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۳

سنای ایتالیا اصلاحات اقتصادی را تصویب می کند


سنای ایتالیا اصلاحات اقتصادی را تصویب می کند
سنای ایتالیا اصلاحات اقتصادی را تصویب می کند

سنای ایتالیا برنامه های جدید ریاضت اقتصادی را تصویب کرده است.
سنا روز جمعه در نخستین گام برای کاهش بحران مالی کشور و گشودن راه برای استعفای مورد انتظار سیلویو برلوسکونی نخست وزیر، اصلاحات مالی را تصویب کرد و انتظار می رود مجلس نمایندگان آنرا روز شنبه به تصویب برساند. برلوسکونی گفته است وقتی برنامه به تصویب نهایی برسد، او استعفا خواهد داد.
این اقدام احتمالا به تشکیل یک دولت ائتلافی برهبری ماریو مونتی، کمیسر سابق اتحادیه اروپا منجر خواهد شد. جیورجیو ناپولیتانو رییس جمهوری ایتالیا مونتی را روز چهارشنبه بعنوان «سناتور مادام العمر» برگزید، و سناتورها روز جمعه در جلسه سنا برای او کف زدند.
هدف از تغییرات در قوانین ایتالیا این است که ۲ تریلیون و ۶۰۰ میلیارد دلار بدهی های عمومی کنترل شود و امکان تقویت اقتصاد کشور فراهم آید.
رهبران اتحادیه اروپا ابراز نگرانی کرده بودند که بدون چنین اقدامی سومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو به یک برنامه نجات مالی بین المللی نیاز خواهد داشت که از آنچه تاکنون در مورد یونان، ایرلند و پرتغال اجرا شده است سنگین تر و گرانتر خواهد بود.
در یونان روز جمعه، لوکاس پاپادموس بعنوان نخست وزیر و رهبر یک دولت ائتلافی که امیدوار است کشور را از بحران مالی عمیق نجات دهد مراسم تحلیف بجای آورد.
دولت انتقالی کاهش های عمیق در بودجه را اجرا خواهد کرد. مردم یونان با چنین اقدامی مخالف هستند، اما رهبران اروپا آنرا برای این که یونان بتواند قسط بعدی نجات مالی را دریافت کند، لازم می دانند.
پاپا دموس گفت دولت ائتلافی برای حل مشکلات اقتصادی کشور تمام توان خود را بکار خواهد گرفت، و در صورتی که کشور متحد باشد انتظار دارد موفق شود.

XS
SM
MD
LG