لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۶

نخست وزیر جدید یونان معرفی شد


نخست وزیر جدید یونان معرفی شد
نخست وزیر جدید یونان معرفی شد

پس از روزها بحث و گفتگو درباره یک دولت ائتلافی که قادر باشد کشور را از بحران عمیق مالی بیرون آورد، روز پنجشنبه در آتن اعلام شد لوکاس پاپادموس، معاون پیشین بانک مرکزی اروپا (ای سی بی)، رهبری دولت موقت را بر عهده خواهد داشت. امید می رود پاپادموس بتواند برنامه جدید نجات مالی را اجرا کند و مسلم سازد که یونان قسط بعدی وام های بین المللی فعلی را برای پرهیز از نکول در پرداخت بدهی ها دریافت خواهد کرد.

بورس های عمده اروپا روز پنجشنبه گزارش دادند ارزش سهام بالا رفته است، امید این است که دولت های جدید در یونان و ایتالیا بتوانند به بیرون آمدن دو کشور از بحران بدهی کمک کنند.

سیلویو برلوسکونی نخست وزیر ایتالیا، که قول داده است پس از تصویب برنامه های ریاضت اقتصادی در پارلمان کنار برود، روز پنجشنبه ماریو مونتی، اقتصاد دان، را به عنوان جایگزین او تایید خواهد کرد.

انتظار می رود مونتی، کمیسر پیشین اتحادیه اروپا، دولت جدید را که امیدوار است بدهی ۲ تریلیون و ۶۰۰ میلیارد دلاری ایتالیا را کاهش دهد سرپرستی کند.

ایتالیا سومین اقتصاد بزرگ اروپا است و کمک مالی برای جلوگیری از نکول پرداخت بدهی عظیم آن – نزدیک ۱۲۰ درصد تولید ناخالص داخلی – برای بلوک ۱۷ کشوری یورو سنگین تر از آن خواهد بود که بتواند تحمل کند.

رهبران منطقه یورو، یونان و ایتالیا را ترغیب کرده اند به اجرای اصلاحات اقتصادی جهت نجات آنها از ورشکستگی شتاب بخشند.

XS
SM
MD
LG