لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۴۹

توافق رهبران منطقه يورو درمورد طرح کمک مالی به يونان


توافق رهبران منطقه يورو درمورد طرح کمک مالی به يونان
توافق رهبران منطقه يورو درمورد طرح کمک مالی به يونان

رهبران اروپایی يک مجموعه ديگری از اقدامات را با هدف جلوگيری از خودداری و نکول از طرف يونان نسبت به پرداخت بدهی های کلان عمومی و تثبيت واحد پول اروپا، يورو، اتخاذ کرده اند.

اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول روز پنجشنبه اعلام کردند که در برنامه دوم نجات، مبلغی حدود ۱۵۵ ميليارد دلار به يونان کمک خواهند کرد.

روز پنجشنبه مقامات ۱۷ کشور در قاره اروپا که از یورو استفاده می کنند، در بروکسل با یکدیگر ملاقات کردند. پس از اين نشست رييس اتحاديه اروپا، ون رومپوی، و رئیس کمیسیون اروپا، خوزه مانوئل باروسو، گفتند که شرکت کنندگان به اتفاق آراء از اين برنامه به نام «طرح مارشال» برای يونان که به منظور حصول اطمينان نسبت به پرداخت بدهی ها و جلوگيری از بحران مالی يونان تنظيم شده است، حمايت کردند.

جورجيو پاپاندرو، نخست وزير يونان، از اين طرح استقبال کرد و آن را يک راه حل مفيد برای مردم يونان و همچنين کسب و کار کشور ناميد.

سال گذشته، یونان و سپس، ایرلند و پرتغال برای بهبود اوضاع مالی کشورشان مجبور به دريافت کمک های مالی بین المللی از همسایگان اروپایی خود و نيز صندوق بین المللی پول شدند. اما یونان، حتی پس از اتخاذ اقدامات «ریاضت کشانه» به منظور کاهش هزینه های دولت و نيز افزایش مالیات، اعلام کرد که به کمک مالی همان مقدار سال گذشته، حدود ۱۵۶ميليارد دلار، نياز دارد.

XS
SM
MD
LG