لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۸

رهبران اتحادیه اروپا نظارت بر امور مالی کشورهای عضو را ادامه می دهد


ماریو مونتی اقتصاددان سرشناس ایتالیایی روز چهارشنبه به عنوان نخست وزیر جدید این کشور سوگند یاد کرد. ۱۶ نوامبر ۲۰۱۱
ماریو مونتی اقتصاددان سرشناس ایتالیایی روز چهارشنبه به عنوان نخست وزیر جدید این کشور سوگند یاد کرد. ۱۶ نوامبر ۲۰۱۱

مقام های ارشد اتحادیه اروپا می گویند برای تضمین بقای یورو و حل بحران بدهی، باید بر هزینه تک تک کشورها نظارت داشته باشند.

خوزه مانوئل باروسو رییس کمیسیون اروپا و هرمن ون رومپوی رییس اتحادیه اروپا روز چهارشنبه خواهان ادغام بیشتر امور اقتصادی اروپا شدند. باروسو در استراسبورگ مقر پارلمان اروپا گفت اروپا اینک با یک بحران ساختاری جدی روبرو است. وی یادآور شد که بدون افزایش علایق اقتصادی و نظارت در سراسر قاره، ما قادر نخواهیم بود واحد پولی مشترکی را حفظ کنیم.

در این میان، ماریو مونتی اقتصاددان سرشناس ایتالیایی روز چهارشنبه به عنوان نخست وزیر جدید این کشور سوگند یاد کرد. وی گفت در تلاش برای کاهش بدهی های ۲ تریلیون و ۶۰۰ میلیارد دلاری دولت و بازگرداندن آرامش به بازارهای مالی بین المللی، برنامه ریاضت اقتصادی را اجرا خواهد کرد.

در کابینه جدید ایتالیا چهره های جدیدی به چشم می خورند و سیاستمداران مسئله دار حذف شده اند. در عین حال آقای مونتی ترجیح داده تا پست وزارت دارای را نیز شخصا بر عهده گیرد. مونتی گفت من یقین دارم که ایتالیا می تواند با از خود گذشتگی هایی بر بحران اقتصادی غلبه کند. وی همچنین به مردم ایتالیا اطمینان داد که از حمایت رهبران سیاسی، بازرگانی و اتحادیه های کارگری برخوردار است. با این حال، یک روزنامه متعلق به سیلویو برلوسکونی نخست وزیر سابق در گزارشی نوشت کابینه مونتی نمی تواند زیاد دوام آورد.

ایتالیا سومین اقتصاد بزرگ حوزه یورو است، که باید بر بحران بازپرداخت بدهی های خود غلبه کند یا ناچار است از اتحادیه اروپا وام بگیرد. بحران ایتالیا پس از فروپاشی اقتصاد یونان بازارهای مالی جهان را تکان داده است.

XS
SM
MD
LG