لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۱

باروسو خواهان افزايش سقف ماليات بر مبادلات مالی اتحاديه اروپا شد


باروسو خواهان افزايش سقف ماليات بر مبادلات مالی اتحاديه اروپا شد
باروسو خواهان افزايش سقف ماليات بر مبادلات مالی اتحاديه اروپا شد

خوزه مانوئل باروسو، رييس کميسيون اتحاديه اروپا، روز چهارشنبه خواهان انسجام بيشتر اعضا برای پايان بخشيدن به بحران اقتصادی اتحاديه شد.

خوزه مانوئل باروسو که برای اعضای پارلمان اتحاديه اروپا در استراسبورگ فرانسه سخنرانی می کرد خواهان افزايش سقف ماليات بر مبادلات مالی اتحاديه شد. اين ماليات بر مبادلات مالی منطقه يورو می تواند سالانه بيش از ۷۵ ميليارد دلار درآمد اضافی توليد کند. اتحاديه اروپا طی سه سال گذشته نزديک به ۶ تريليون و ٣٠٠ ميليارد دلار به دولتهای عضو کمک مالی کرده است. رييس کميسيون اروپا در سخنان خود در پارلمان اروپا همچنين بر ارائه اوراق قرضه اروپايی به منظور تقسيم بدهی ١۷ کشور عضو يورو، تاکيد کرد. اما انتشار اوراق قرضه بهادار اروپايی که از سوی باروسو پيشنهاد شده موجب ايجاد شکاف در اتحاديه شده است. باروسو بحران مالی کنونی را بزرگترين چالش اتحاديه اروپا از زمان تاسيس آن دانست.

پارلمان يونان برای حل مشکل بدهی های خود برقراری ماليات بر مستغلات را تصويب کرد. اين تازه ترين تلاش دولت يونان برای پرداخت بدهی و پايبندی به تعهدهای مالی اش است.

نخست وزير يونان پيش از اين به بازرگانان آلمانی گفت او می تواند تضمين کند که يونان به کليه تعهدهای مالی خود عمل خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG