لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۵۰

اتحاديه اروپا خواستار افزايش تحريم ها عليه دولت سوريه است


اتحاديه اروپا خواستار افزايش تحريم ها عليه دولت سوريه است
اتحاديه اروپا خواستار افزايش تحريم ها عليه دولت سوريه است

در اعتراض به کشتارها در سوريه، اتحاديه اروپا تاکنون خريد نفت آن کشور را تحريم کرده است. اما تحريم های جديد، اقتصاد سوريه را هدف قرار خواهد داد.

محمد الجليلاتی، وزير دارايی سوريه، روز چهارشنبه گفت تحريم ها عليه دولت دمشق لطمه ای به تجارت و توليد در سوريه نخواهد زد.

سخنان الجليلاتی يک روز پس از آن ابراز می شود که مقام های فرانسوی از افزايش تحريم های اتحاديه اروپا عليه دمشق سخن گفتند. تحريم های جديد اقتصاد سوريه را هدف قرار خواهد داد.

وزير دارايی سوريه که در ابوظبی سخن می گفت تاکيد کرد: هرچند سوريه خواستار رفع تحريم هاست اما فشارهای موجود لطمه ای به مردم آن کشور نخواهد زد.

آقای الجليلاتی گفت: با وجود رويدادهای اخير، سوريه به واردکنندگان و تجار وعده می دهد که کالاهای خارجی را تامين کند. توليد در سوريه متوقف نشده است.

دولت های غربی خواستار پايان کشتار مردم سوريه هستند و در اين راستا از افزايش تحريم ها عليه دمشق سخن گفته اند.

با وجود افرايش فشارها از سوی اتحاديه اروپا، دولت چين با اعمال تحريم ها عليه سوريه مخالفت است. روز چهارشنبه سخنگوی وزارت امور خارجه چين از يافتن راهی صلح آميز در خصوص بحران سوريه گفت: بايد به سوريه فرصت بيشتری بدهيم تا به اصلاحات بپردازد. همه طرف ها بايد اقدام هایی سازنده انجام دهند تا اصلاحات به انجام رسد.

سخنگوی وزير امور خارجه چين تاکيد کرد که اعمال مداوم فشار عليه دمشق، راه حلی برای مشکل کنونی سوريه نيست.

پيشتر اتحاديه اروپا خريد نفت سوريه را نيز تحريم کرده بود. مقام های سوری می گويند با توجه به تحريم صادرات نفت به اروپا، دمشق در تلاش است تا نفت خود را به روسيه، چين و ديگر کشورهای غيرعرب صادر کند.

XS
SM
MD
LG