لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۵

نظرسنجی: حوزه يورو رشد منفی داشته و وارد رکود ديگری شده است


نظرسنجی: حوزه يورو رشد منفی داشته و وارد رکود ديگری شده است
نظرسنجی: حوزه يورو رشد منفی داشته و وارد رکود ديگری شده است

خبرهای بد اقتصادی اروپا به يونان و ايتاليا محدود نمی شود. بنا به گزارش ها، بخش خدماتی حوزه يورو به سير نزولی خود ادامه ميدهد. نتايج بدست آمده از نظرسنجی مشاغل نشان ميدهد که از فعاليت های بخش خدماتی حوزه يورو در ماه گذشته کاسته شده است گرچه اين امر به گفته تحليلگران عمدتاً ناشی از کاهش شديد بخش خدماتی در اسپانيا و ايتاليا، اما همچنين به دليل کسادی بازار خدماتی در آلمان و فرانسه بوده است.

نتايج بدست آمده از نظرسنجی نشان ميدهد که اين سومين ماه متوالی است که از فعاليت های بخش خدماتی حوزه يورو کاسته ميشود. شاخص اندازه گيری خدماتی که بر اساس نظرسنجی از مديران شرکتها تهيه شده حاکيست که در حال حاضر اقتصاد حوزه يورو رشد منفی داشته و وارد رکود ديگری شده است.

در همين حال «اِندا کِنی» نخست وزير ايرلند با اشاره به وضعيت اقتصادی ايرلند و اروپا، می گويد روزهای سختی در پيش است. خانم کِنی هشدار داد تا رسيدن به بهبود اقتصادی، وضعيت بسياری از مردم وخيم تر خواهد شد. در ۲۵ سال گذشته اين اولين باری است که يک نخست وزير ايرلند، خطاب به ملت خود، چنين هشدار تندی می دهد. ، روز دوشنبه دولت ايرلند بودجه کشور و برنامه صرفه جويی دولت را اعلام کرد. خانم کِنی متعهد شده است که کسری بودجه ايرلند را به زير سه درصد ارزش حجم توليد ناخالص داخلی کشور برساند که يکی از شرايط عضويت در اتحاديه اروپاست.

خانم کنی همچنين از ايجاد يک اتحاديه مالی قوی در اروپا، و به ويژه در حوزه يورو، پشتيبانی کرده و گفت در واقع مردم ايرلند اکنون دارند بهای فقدان چنين مرکز مالی پرقدرتی را ميپردازند. نخست وزير ايرلند از رهبران اروپا خواست که در اجلاس اين هفته خود از تشکيل يک اتحاديه مالی و اقتصادی حمايت و از اتحاديه اروپا و يورو - واحد پولی اين اتحاديه - حفاظت کنند. او هشدار داد که در غيراينصورت از توانمندی و ميزان سرمايه گذاری و اعتماد مردم جهان به اروپا کاسته خواهد شد.

XS
SM
MD
LG