لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۹

مفاد پيمان جديد اتحاديه اروپا مشخص می شود


مفاد پيمان جديد اتحاديه اروپا مشخص می شود
مفاد پيمان جديد اتحاديه اروپا مشخص می شود

وزيران دارايی کشورهای اتحاديه اروپا برای تدوين يک پيمان جديد، موسوم به سياست های مالی جامع، روز سه شنبه در بروکسل ملاقات کردند. هدف از اين سياست جديد، تشديد مقررات مالی در ميان کشورهای عضو اين اتحاديه است.

وزيران دارايی کشورهای اتحاديه اروپا اميدوارند متن نهايی پيمان جديد را قبل از همايش اين اتحاديه که در روز سی ام ژانويه سال جاری برگزار می شود، آماده کنند. وزرای دارايی اتحاديه اروپا در اين همايش در خصوص ماليات بر معاملات گفتگو خواهند کرد.

فرانسه طرح مالياتی خود را به کشورهای اتحاديه اروپا ارائه کرده است و می خواهد موافقت کشورهای ديگر اتحاديه را نسبت به اين طرح، جلب کند.

اما همه کشورهای اروپايی با طرح ماليات بر نقل و انتقالات مالی که می تواند بر معاملات در بازار سهام و يا اوراق مشارکت شرکت ها اعمال شود، موافق نيستند. برای آلمان و فرانسه اين طرح می تواند در انتخابات رياست جمهوری و يا انتخابات سراسری در اين کشورها نقش مهمی داشته باشد. و بريتانيا با اين طرح مخالفت کرده است.

بريتانيا که هم اکنون از معاملات در بازار سهام ماليات می گيرد، با تعميم اين ماليات ها به ديگر بخش های مالی، مخالف است. بريتانيا می گويد، تصويب اين طرح در بروکسل موجب راندن شرکت های مالی از لندن، مرکز مالی منطقه، خواهد شد.

در همين حال طرح فرانسه، در شرايطی که کشورهای اروپايی با بحران بدهی مواجه هستند، مشمول اوراق مشارکت ملی در کشورهای اروپايی نيست.

برخی از کشورها از جمله ايتاليا و بلژيک آماده بررسی و گفتگوی بيشتر در خصوص اين طرح هستند.

XS
SM
MD
LG