لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۳

رگلينگ اميدوار است که چين اوراق قرضه اتحاديه اروپا را بخرد


رگلينگ اميدوار است که چين اوراق قرضه اتحاديه اروپا را بخرد
رگلينگ اميدوار است که چين اوراق قرضه اتحاديه اروپا را بخرد

کلاوس رگلينگ، رييس صندوق نجات مالی اروپا، می گويد احتمالاً در ملاقات با رهبران چين در پکن به يک توافق همه جانبه دست نخواهد يافت، اما انتظار دارد چين به خريد اوراق قرضه مشارکت که از سوی اين صندوق منتشر می شود، ادامه دهد.

رييس صندوق نجات مالی اروپا پس از آن که رهبران حوزه يورو، به توافق های مهمی در مهار بحران بدهی کشورهای اروپايی دست يافتند، با رهبران مالی چين ملاقات کرد. رهبران اروپايی برای نهايی کردن طرح کاهش بدهی يونان به ميزان ۵۰ درصد و تقويت بنيه مالی اين صندوق، تحت فشار قرار دارند.

اقای رگلينگ می گويد، صندوق نجات مالی اروپا می خواهد با استفاده از راهکارهای جديد، سرمايه گذاری در اين صندوق را تشويق کند و می افزايد: ما اکنون راهکارهای جديدی طراحی کرده ايم. و بزودی مشخص خواهد شد، چه کسانی با استفاده از اين راهکارها در صندوق، سرمايه گذاری خواهند کرد. البته امروز نمی توانم بگويم و شايد خيلی زود باشد که بخواهم بگويم چه مقدار سرمايه گذاری جذب خواهد شد.

پکن رسماً علاقمندی برای سرمايه گذاری در اين صندوق را اعلام نکرده است. با اين حال، مکرراً گفته است، اروپا می تواند بر بحران دوساله بدهی های خود، فائق شود. اقای رگلينگ می گويد، چين يکی از خريداران دائمی اوراق قرضه مشارکت اين صندوق است و او قصد ندارد در ملاقات با رهبران مالی پکن، به امتيازات جديدی در اين ارتباط دست يابد.

رييس صندوق نجات مالی اروپا در ارتباط با توافق های به دست آمده در خصوص يونان می گويد: برخورد با يونان و وام دهندگان خصوصی به اين کشور، وضعی کاملاً استثنايی است و در کشورهای ديگر تکرار نخواهد شد. زيرا دليلی برای چنين برخوردی وجود ندارد. کشورهای ديگر در موقعيت يونان نيستند که چنين برخوردی لازم باشد.

صندوق مالی نجات اروپا، سال گذشته تاسيس شد و برای کمک به ايرلند و پرتغال مورد استفاده قرار گرفت. اين صندوق ۴۴۰ ميليارد يورويی بر اساس تضمين های مالی از سوی کشورهای عضو حوزه يورو پايه گذاری شد و سرمايه نقدی آن با فروش اوراق قرضه مشارکت در بازارهای جهانی، تامين می شود.

XS
SM
MD
LG