لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۵

نرخ بیکاری در حوزه یورو رکورد شکست


نرخ بیکاری در کشورهای عضو اتحادیه اروپا طی دو ماه نخست سال جاری میلادی، به بالاترین میزان خود از سال ۱۹۹۹ تاکنون رسیده است. سال ۱۹۹۹ سال تشکیل گروه کشورهای حوزه یورو بود.

آمار رسمی مؤسسه آماری موسوم به «یورواستت» که نهاد آمارگیری اتحادیه اروپا مستقر در لوکزامبورگ است، امروز سه شنبه منتشر شده و حاکی از آن است که نرخ بیکاری در ۱۷ کشور عضو اتحادیه اروپا از رقم پیشین ۱۱ و ۹ دهم درصد، به ۱۲ درصد رسیده است، و بیش از ۲۶ میلیون نفر در جای جای کشورهای عضو اتحادیه اروپا بیکارند.

مقام های کشورهای عضو حوزه یورو همچنان به بهبود شرایط اقتصادی در این کشورها خوشبینند، و بسیاری از آنها معتقدند که اقتصاد حوزه یورو، که طی سه ماه نخست سال ۲۰۱۳(سال جاری میلادی) رو به رکود گذارده، در نیمه دوم امسال، رشد خواهد کرد.

بسیاری از تحلیلگران اقتصادی بخش خصوصی اتحادیه اروپا اما، نه تنها به چنین تحولی امیدوار نیستند، بلکه پیش بینی می کنند که اوضاع اقتصادی کشورهای اروپایی امسال بدتر شود. بسیاری از آنها می گویند میزان تولید ناخالص ملی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا که سال گذشته میلادی ۹ دهم درصد کاهش یافت، تا پایان سال جاری، تا ۲ درصد افت خواهد کرد.
XS
SM
MD
LG