لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۶

حاشیه های جلسه اتحادیه اروپا برای خروج بریتانیا؛ رهبر حزب استقلال بریتانیا "هو" شد


نایجل فاراژ، رهبر حزب استقلال بریتانیا (چپ) در کنار ژان کلود یونکر نخست وزیر سابق لوکزامبورگ که عضو پارلمان اروپاست.
نایجل فاراژ، رهبر حزب استقلال بریتانیا (چپ) در کنار ژان کلود یونکر نخست وزیر سابق لوکزامبورگ که عضو پارلمان اروپاست.

مقامات مسئول در اتحادیه اروپا روز سه شنبه در پارلمان این اتحادیه در بروکسل بحث در مورد خروج بریتانیا از این اتحادیه را آغاز کردند و گزارش شده است سخنان اعضای پارلمان در جلسه بسیار تند بوده است.

گزارش شده است نایجل فاراژ، رهبر حزب استقلال بریتانیا در پارلمان اتحادیه اروپا دروغگو خوانده و "هو" شد. او همچنین متهم شده است که از پروپاگاندای نازی ها در جریان همه پرسی بر سر خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بهره برده است.

آنها می خواهند بررسی کنند که به تصمیم بریتانیا از این اتحادیه اروپا چگونه واکنش نشان دهند.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا که گفته تا ماه اکتبر سکان اداره کشور را در دست خواهد داشت، در پارلمان اتحادیه اروپا خواهد داشت اما او سپس به لندن باز می گردد تا بحث در اتحادیه ادامه یابد و به تصمیم برسند.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، پیش از ترک آلمان به مقصد بروکسل، اظهارات بوریس جانسون، از حامیان اصلی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را رد کرد که گفته بود بریتانیا همچنان از امتیاز دسترسی به بازار واحد اروپا برخوردار خواهد بود و همزمان ورود مهاجران را محدود خواهد کرد.

آنگلا مرکل روز سه شنبه در سخنانی ۲۰ دقیقه ای به قانونگذاران آلمانی گفت بریتانیا نمی تواند از امتیاز ویژه ای برخوردار باشد. او گفت بریتانیا نمی تواند انتظار داشته باشد از امتیازات اتحادیه اروپا بهره مند شود اما از زیر بار تعهدات آن شانه خالی کند.

XS
SM
MD
LG