لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۴

رهبران اروپا خواستار حذف فوری پست‌های تروریستی از شبکه‌های مجازی شدند


رهبران بریتانیا، فرانسه و ایتالیا در یک مهلت دو ساعته به شرکت های فناوری، از آنان خواستند همه پست های تبلیغ و پیشبرد تروریسم را از شبکه های مجازی حذف کنند.

به گزارش آسوشیتدپرس در دیدار رهبران شرکت های فناوری پیشرفته با ترزا می نخست وزیر بریتانیا در حاشیه نشست جاری مجمع عمومی ملل متحد در نیویورک، خانم می ضمن تایید پیشرفت های شرکت های فناوری در این مبارزه با تندروهائی که بذر خشونت می پراکنند، گفت آنها باید سریع تر حرکت کنند و کار بیشتر ی انجام بدهند.

به گفته نخست وزیر بریتانیا، در شش ماهه نخست سال جاری، میانگین عمر تبلیغات داعش در فضای سایبری از ۶ روز به ۳۶ ساعت کاهش یافته است و ۳۶ ساعت هنوز هم خیلی زیاد است.

امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه و پائولو جنتیلونی نخست وزیر ایتالیا نیز در این نشست که به گفته نخست وزیر بریتانیا نخستین گردهمائی از نوع خود بود سخنان وی را مورد تاکید قرار دادند.

خدمات اینترنتی در حال حاضر زیر فشار شدید مقام های دولتی کشورهای غربی هستند چون از آنها می خواهند خود را از شر پیام هائی که به حملات ستیزه جویان تندرو الهام می بخشد و آموزش می دهد خلاص کنند. رهبران «گروه ۷» در بهار امسال شرکت های اینترنتی را به شدت زیر فشار گذاشتند تا در بستن سایت های تروریست ها با شتاب بیشتری عمل کنند.

رهبران فرانسه و بریتانیا تهدید کردند قوانینی را در این باره تدوین خواهند کرد که در صورت کندکاری شرکت های اینترنتی آنها را جریمه کنند و این امر موجب خواهد شد شرکت های فناوری بیشتر فکر کنند.

در تابستان امسال شرکت های فیسبوک، مایکروسافت، توئیتر و یوتیوب که در مالکیت گوگل است یک برنامه ضدتروریستی را آغاز کردند تا در همکاری با کارشناسان جلو فعالیت های تروریست ها در شبکه های مجازی را بگیرند.

مدیرعامل فیسبوک می گوید شرکت او با بهره برداری از هوش مصنوعی، هم مطالب با محتوای تروریستی را حذف می کند و هم پورنوگرافی کودکان را. این شرکت به یاری ۱۵۰ مهندس، زبان شناس، ویراستار دانشگاهی و چهره های پیشین مجری قانون بر شدت مقابله با تروریسم جهانی افزوده است.

کلر گرادی کفیل وزارت امنیت داخلی فدرال آمریکا نیز بر نیاز غول های سایبری بر گسترش فعالیت های ضدتروریستی تاکید کرده و می گوید این عملیات باید به حوزه شبکه های کوچک نیز تسری پیدا کند.

رهبران غربی در ضمن بر آنند که در کنار مبارزه با تروریسم در دنیای مجازی باید به صداهای اعتدال و میانه روی که مخالف تروریسم اند میدان بیشتری داده شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG