لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۶

رئیس کمیسیون اروپا: تضمینی برای اعطای فرصت به بریتانیا پس از ۱۲ آوریل وجود ندارد


ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا، گفت در صورت عدم تصویب توافق اتحادیه اروپا و بریتانیا درباره برگزیت در مجلس بریتانیا، تضمینی برای اعطای فرصت بیشتر به بریتانیا و تعویق برگزیت وجود ندارد.

یونکر با اشاره به این‌که روز ۱۲ آوریل فرصت نهایی مجلس بریتانیا برای تصویب توافق خروج این کشور از اتحادیه اروپا است، گفت در صورت عدم تصویب این توافق تا آن زمان «فرصت دیگری» داده نخواهد شد.

ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا پیشتر اعلام کرده بود قصد دارد مجددا از اتحادیه اروپا برای به تاخیر انداختن خروج بریتانیا از این اتحادیه فرصت بگیرد.

براساس توافق‌های اولیه قرار بود بریتانیا روز ۲۹ مارس (۹ فروردین) از اتحادیه اروپا خارج شود. اما به دنبال درخواست بریتانیا، این فرصت تا ۱۲ آوریل (۲۳ فروردین) تمدید شد.

رئیس کمیسیون اروپا گفته است که در شرایط فعلی به نظر می‌رسد خروح بدون توافق محتمل‌ترین گزینه‌ای باشد که وجود دارد، گرچه اضافه کرد این مسئله خواست او نیست.

یونکر اضافه کرده است که او برای جلوگیری از خروح بدون توافق تلاش می‌کند، اما تاکید کرد در صورت مذاکره مجدد میان بریتانیا و اتحادیه اورپا، این اتحادیه پیش‌شرط‌های جدیدی خواهد داشت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG