لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۷

سردبیر واشنگتن فری بیکن: تلاش ایران برای فشار بر اروپا نابجاست


وزیر خارجه ایران و همتایان اروپایی
وزیر خارجه ایران و همتایان اروپایی

متیو کانتینتی، سردبیر واشنگتن فری بیکن، می گوید رژیم ایران در تلاش برای مرعوب کردن اروپایی ها بر سر توافق هسته ای وقت خود را تلف می کند.

کانتینتی در مصاحبه ای با تلویزیون فاکس نیوز درباره شروطی که رهبر جمهوری اسلامی برای اروپایی ها در مورد ماندن در برجام تعیین کرده است، از جمله حفاظت از تجارت نفتی ایران و ادامه برنامه موشک های بالیستیک سپاه پاسداران گفت: «تلاش ملاها برای ارعاب اروپایی ها نتیجه ای معکوس خواهد داشت و نا بجا است. تصمیم گیری واقعی باید در واشنگتن انجام بگیرد و آن تصمیم این است که آیا ما واقعا از تمام اختیارات خود در تحریم های ثانویه علیه شرکت های اروپایی که به تجارت با ایران ادامه می دهند، استفاده خواهیم کرد؟»

دولت ترامپ پس از ترک برجام اعلام کرد تحریم های لغو شده در دولت اوباما را دوباره اعمال خواهد کرد. این تحریم ها می تواند شامل حال اروپایی های طرف تجارت با ایران شود. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، گفته امیدوار است اروپایی ها همکاری کنند.

کانتینتی با اشاره به نقش پر رنگ جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، که خطی تند در سیاست خارجه دارد، گفت او با مایک پمپئو، وزیر خارجه، رابطه کاری نزدیکی دارد.

به گفته سردبیر واشنگتن فری بیکن «جالب است که در تصویر دیدار پرزیدنت ترامپ با رئیس جمهوری کره جنوبی درست کنار مایک پمپئو جان بولتون نشسته است. این نشان می دهد او در بسیاری از مباحثات داخلی در کاخ سفید نقشی بسیار گسترده دارد.»

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG