لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۵۸

دیدگاه| سرمقاله هیات تحریریه وال استریت جورنال: گروه ضربت ایران در اروپا


سرمقاله هیات تحریریه روزنامه وال استریت جورنال

یکی از مجادله آمیزترین ابتکارات سیاست خارجی پرزیدنت ترامپ - خروج از توافق هسته ای پرزیدنت اوباما با ایران - دوباره موضوع بحثی داغ شده است.

دولت دانمارک، روز سه شنبه، اعلام کرد توطئه حکومت ایران برای ترور یک مخالف ایرانی در خاک دانمارک را ناکام گذاشته است. این امر در حالی رخ می دهد که دولت ترامپ هفته آینده تحریم های گسترده تری را علیه تهران اعلام خواهد کرد.

واکنش اروپا پس از خروج دونالد ترامپ از توافق هسته ای در اردیبهشت ماه را به یاد بیاورید. اتحادیه اروپا نه تنها تصمیم رئیس جمهوری آمریکا را رد، بلکه از آن روز عهد کرد روابط اقتصادی اش با ایران را از سر بگیرد. سیاست اروپا در برابر ایران به دنیای دیگری نگاه دارد.

آلمان، ماه ژوئیه، یک توطئه دیگر ایران برای منفجر کردن گردهمایی مخالفان در پاریس را خنثی کرده بود. بنا بر گزارش های رسانه ای، سرویس های اطلاعاتی غرب نگران شدت گرفتن حملات تروریستی ایران در اروپا و آمریکا بوده اند.

دانمارک از اتحادیه اروپا می خواهد تحریم های جدیدی را بر ایران تحمیل کند. فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که از طرفداران ایران است، در واکنش گفته که «ما رخدادها را دنبال می کنیم».

در حالی که گروه ضربت ایران در سراسر قاره اروپا در حال راه اندازی شعبه است، اتحادیه اروپا در برابر کشوری که تمایزی میان بمب، موشک و آدمکشی قائل نیست ضعفی بنیادین نشان می دهد. اتحادیه اروپا در برابر تهدیدی واقعی درون مرزهایش جدیتی نشان نمی دهد.

برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG