لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۲

در واشنگتن چه می گذرد؟ (سیزدهم آوریل)


اجرای صحنه ای از جنگ های مدنی آمریکا پس از حدود ۱۴۰ سال
اجرای صحنه ای از جنگ های مدنی آمریکا پس از حدود ۱۴۰ سال

سخنگوی کاخ سفید از اعلام نام مقام های ایران توسط اتحادیه اروپا که حقوق انسانی شهروندان را در چارچوب منشور جهانی حقوق بشر نقض کرده اند، استقبال کرده و طی صدور اعلامیه ای می گوید این اقدام یادآوری مهمی برای ایران است. یادآوری در این مورد که جامعه بین المللی همچنان به مسئول شناختن کسانی که حقوق مردم ایران را نقض می کنند، ادامه می دهد.

ایالات متحده آمریکا از ایران می خواهد که به حقوق شهروندان خود احترام بگذارد و از آن حقوق پاسداری کند.

سخنگوی کاخ سفید همچنین می گوید که ما به همکاری نزدیک با اتحادیه اروپا و سایر متحدانی که مثل ما در این باره می اندیشند، ادامه می دهیم تا اطمینان یابیم که انگیزه احترام به حقوق بشر همچنان در صدر تلاش های ما برای حمایت از مردم ایران قرار دارد.

... پرزیدنت اوباما در یک گفتگوی تلفنی با « آلاسان اواتارا»۱ برای در دست گرفتن مسؤولیت هایش در مقام رئیس جمهوری ساحل عاج به وی تبریک گفت.

پرزیدنت اوباما حمایت خود را از کوشش های رئیس جمهوری جدید در یکپارچگی ساحل عاج به وی اعلام کرد و تلاش خارق العاده مردم آن کشور را تحسین کرد.

آنگاه دو رهبر در باره اهمیت برقراری مجدد تجارت و عادی شدن آن و همچنین کمک به بخش خصوص با یکدیگر گفتگو کردند. آنان همچنین حمایت خود را از نقش سازمان ملل متحد برای رسیدگی به بیرحمی هائی که گفته می شود در آن کشور صورت گرفته و اقدام دادگاه جنائی بین المللی را برای تحقیق در آن باره ابراز داشتند.

... و سرانجام آن که پرزیدنت اوباما به مناسبت یکصد و پنجاهمین سال شروع جنگ های مدنی در آمریکا که حدود ۴ سال بطول انجامید بیانیه ای صادر کرده و می گوید نتیجه فداکاری و ایثار میلیون ها نفر آن بود که ما آزادی مقدسی را که در قانون اساسی برای همه آمریکائی ها آمده است؛ گرامی داریم و طی الحاقیه های شماره ۱۳ ، ۱۴ و پانزده خود به قانون اساسی آمریکا، برده داری را ممنوع کنیم، حمایت برابر را تحت قانون بر قرار کنیم و اجازه دادن راًی را به برده های قدیم اعطا کنیم.

رئیس جمهوری آمریکا می گوید ما - آمریکائی ها – بهم پیوسته با رشته های جمعی تاریخی و آرمان های مشترکمان برای آینده، به یک اتحاد کامل تر دست خواهیم یافت.

۱Alassane Ouattara

XS
SM
MD
LG