لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۷

رئیس شورای اروپا به مهاجران اقتصادی می گوید به اروپا نیایند


دونالد تاسک (چپ) در کنار نخست وزیر یونان
دونالد تاسک (چپ) در کنار نخست وزیر یونان

رئیس شورای اروپا به "مهاجران اقتصادی" علیه هجوم به اروپا هشدار داده است و می گوید یونان و دیگر کشورهای اروپایی دیگر "یک نقطه انتقالی نخواهند بود."

دونالد تاسک این هشدار را روز پنجشنبه در پی دیداری با نخست وزیر یونان در آتن صادر کرد و گفت جدا ساختن یونان از قرارداد شینگن گزینه ای برای حل بحران هجوم مهاجران، که به سرازیر شدن آوارگان به اروپا منجر شده، نیست. پناهجویان در انتظار دریافت اجازه سفر به دیگر کشورهای اروپایی در آنجا می مانند.

او یادآور شد یونان "بخشی از پیمان شینگن، منطقه یورو و اتحادیه اروپا است و چنین باقی خواهد ماند. تاسک قرار است روز جمعه در استانبول با رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه ملاقات کند و قصد دارد کمک عمده ای را برای کاهش هجوم آوارگان به ترکیه و یونان از خاورمیانه و شمال آفریقا پیشنهاد کند."

یونان، که پیش از آغاز بحران مهاجران با تنگناهای مالی روبرو بود، بیش از ۵۰۰ میلیون دلار برای کمک به تامین هزینه های مربوط از اتحادیه اروپا درخواست کرده است.

تاسک روز چهارشنبه گفت او از ترکیه خواهد خواست توافقی را که در ماه نوامبر برای مهار جزیان آوارگان با اتحادیه اروپا امضا کرداجرا کند.

XS
SM
MD
LG