لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۰

اتحادیه اروپا حمله به شمال غربی سوریه را محکوم می‌کند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - اتحادیه اروپا از سر گرفته شدن نبرد در اطراف منطقه تحت کنترل مخالفان دولت سوریه در شمال غربی این کشور را محکوم کرده و خواستار پایان یافتن حملات هوایی «غیر قابل قبول» شده است. این حملات مرگ غیرنظامیان را به همراه داشته شده است.

رژیم بشار اسد با حمایت روسیه حلقه محاصره اطراف ادلب، آخرین سنگرگاه مخالفان رژیم حاکم بر این کشور در جنگ داخلی سوریه، را تنگ‌تر می کند. در حملات هوایی روز سه شنبه دست کم ۲۳ غیرنظامی کشته شدند.

سخنگوی اتحادیه اروپا در بیانیه ای گفت: «تجدید حملات در ادلب، شامل حملات هوایی مکرر و گلوله‌باران غیرنظامیان، غیرقابل قبول است و باید متوقف شود. اتحادیه اروپا تا زمانی که این حملات بی‌رحمانه ادامه دارد، تحریم ها علیه رژیم اسد را تحت بررسی نگاه خواهد داشت.»

بخش عمده ادلب و بخش هایی از استان حلب همچنان در کنترل جناح های مخالف اسد است.

رژیم دمشق که پس از نزدیک به ۹ سال جنگ داخلی حدود ۷۰ درصد سوریه را در دست دارد به دفعات عهد کرده است که آن منطقه را پس خواهد گرفت.

ادلب میزبان دست کم سه میلیون نفر است که بسیاری از آنها از دیگر نقاط سوریه گریخته اند و نیاز مبرم به کمک های بشردوستانه دارند.

اتحادیه اروپا خواهان «دسترسی فوری، امن، و بدون مانع» سازمان های فعال در امور بشردوستانه به این منطقه شده و بر نیاز دستیابی به یک راه حل سیاسی برای این مناقشه تاکید کرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG