لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۱

سانحه هوایی مرگبار در اتیوپی: همه سرنشینان پرواز ۳۰۲ از جمله هشت آمریکایی کشته شدند


یک فروند هواپیمای مسافری، که با ۱۴۹ مسافر و ۸ خدمه از آدیس بابا عازم نایروبی پایتخت کنیا بود، ۸:۴۴ صبح یکشنبه ۱۹ اسفند به وقت محلی و شش دقیقه پس از پرواز، در ۶۲ کیلومتری جنوب شرق پایتخت اتیوپی سقوط کرد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از وزیر ترابری و مدیرعامل خطوط هوایی اتیوپی نوشت، مسافران پرواز ای‌تی ۳۰۲ شرکت هواپیمایی اتیوپی که همگی کشته شده‌اند، از ۳۵ ملیت مختلف هستند، از جمله از ایالات متحده.

بر اساس این گزارش، نام ۹ شهروند اتیوپی، ۳۲ کنیایی، ۱۸ کانادایی، ۸ آمریکایی، ۸ چینی، ۸ ایتالیایی، ۷ فرانسوی، ۷ بریتانیایی، ۶ مصری و ۵ هلندی در میان مسافران بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی اتیوپی است.

نام شهروندان اسپانیا، اسرائیل، مراکش و لهستان، هر کدام با دو مسافر، و بلژیک، جیبوتی، اندونزی، ایرلند، موزامبیک، نروژ، رواندا، عربستان سعودی، سودان، صربستان، سومالی، توگو، یمن، نپال و نیجریه، هر کدام با یک مسافر، به فهرست قربانیان اضافه شده است.

به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، به نظر می‌رسد که بیشتر مسافران پرواز ساقط شده قصد داشتند در یک نشست بین المللی زیست محیطی به میزبانی سازمان ملل متحد در نایروبی پایتخت کنیا شرکت کنند.

وزارت خارجه آمریکا ضمن ابراز همدردی با بازماندگان قربانیان این سانحه، اعلام کرد سفارت‌های ایالات متحده با دولت‌های اتیوپی و کنیا، برای ارائه کمک و همچنین دریافت اطلاعات بییشتر درباره مسافران آمریکایی پرواز، در تماس است.

اداره ملی ایمنی حمل و نقل ایالات متحده پیشتر اعلام کرد یک تیم کارشناس را برای کمک به مسئولان اتیوپی به منظور بررسی علت سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اعزم خواهد کرد.

گروه‌های تجسس و امدادگران در محل سقوط هواپیما حاضر هستند و عملیات برای یافتن بقایای اجساد و همچنین جعبه سیاه هواپیما برای یافتن دلیل سقوط آن همچنان ادامه دارد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG