لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۳

رونوشت برابر اصل در جشنواره فیلم استوریل پرتغال


رونوشت برابر اصل در جشنواره فیلم استوریل پرتغال
رونوشت برابر اصل در جشنواره فیلم استوریل پرتغال

چهارمین دوره جشنواره جهانی فیلم پرتغال معروف به «استوریل» همین هفته گشایش خواهد یافت. این جشنواره که در روزهای پنجم تا چهاردهم نوامبر برگزار خواهد شد، یکی از رویدادهای مهم هنری جنوب اروپا بشمار می آید. بنا به گزارش سایت رسمی این جشنواره، فیلم «رونوشت برابر اصل» ساخته عباس کیارستمی، روز هفتم نوامبر در بخش غیررقابتی این جشنواره به نمایش درخواهد آمد.

در بخش مسابقه این جشنواره فیلمهایی: «درسایه» ساخته: «توماس ارسلان» از آلمان و «کوپاکابانا» ساخته مارک فیتوسی از فرانسه شرکت دارند.

در بخش غیررقابتی جشنواره جهانی فیلم استوریل افزون بر فیلم «رونوشت برابر اصل»، فیلم «هزارپا» اثر کوجی واکاماتسو از ژاپن، «عسل» ساخته سمیع کاپلان اوغلو از ترکیه و «آمریکایی» ساخته آنتون کوربیجن و «کودکان همه گونه حقی دارند» ساخته لیزا چلودنکو و «جاده ناکجاآباد» ساخته مونته هلمن به نمایش در می آیند. از آنجا که این فیلمها پیش ازاین، شایسته دریافت جایزه از جشنواره های بزرگ فیلم جهان شده اند، تنها به نمایش و ستایش از آنان بسنده می شود.

در جریان جشنواره استوریل چهره های برجسته جهان سینما از جمله رومن پولانسکی با تازه ترین ساخته اش: «نویسنده در سایه» و کاترین بیگله لو کارگردان آمریکایی و سازنده فیلم «مهلکه» مورد ستایش قرار می گیرند.

از ویژگی های دیگر این جشنواره بخش «فیلمسازان نامتعارف» است. در این بخش آثار آن گروه از فیلمسازانی به نمایش در می آید که به شیوه ای خلاقانه قالبهای مرسوم ساخت فیلم را کنار زده و گونه ای ساختارشکنی کرده اند.

مدیران جشنواره استوریل پرتغال می گویند: این جشنواره امکانی تازه برای فیلمسازان جوان و نگرشهای نو در سینمای امروز جهان خواهد بود. در این جشنواره چهره های برجسته جهان هنر از جمله: شاعران و نویسندگان، نقاشان، عکاسان، نوازندگان، و هنرمندان تئاتر بعنوان میهمان شرکت خواهند داشت.

XS
SM
MD
LG