لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۵۰

رئیس شبکه معروف ورزشی آمریکا به خاطر اعتیاد کناره‌گیری کرد


«جان اسکیپر» از سال ۲۰۱۲ ریاست «ای‌اس‌پی‌ان» را بر عهده داشت
«جان اسکیپر» از سال ۲۰۱۲ ریاست «ای‌اس‌پی‌ان» را بر عهده داشت

«جان اسکیپر» رئیس شرکت تلویزیونی «ای‌اس‌پی‌ان» و معاون شبکه دیسنی مدیا پس از اعتراف به اعتیاد مواد مخدر از سمت خود استعفا داد.

آقای اسکیپر در بیانیه روز دوشنبه خود نوشت:«امروز من از وظیفه خود به عنوان رئیس ای‌اس‌پی‌ان استعفا دادم... من سالهاست با اعتیاد به مواد مخدر دست و پنجه نرم می کنم.»

او افزود:«من تصمیم گرفتم که مهم ترین کاری که هم اکنون می توانم انجام دهم، آن است که به مشکلات خودم برسم.»

ای‌اس‌پی‌ان شبکه برنامه‌های تفریحی و ورزشی Entertainment and Sports Programming Network است که اختصارا ESPN نوشته می شود. این شبکه تلویزیون آمریکایی متعلق به شرکت والت دیزنی است، در سال ۱۹۷۹ ایجاد شد و بطور ۲۴ ساعته برنامه‌های ورزشی پخش می‌کند.

این شبکه در حدود ۲۰۰ کشور جهان برنامه پخش می کند.

رئیس مستعفی شرکت تلویزیونی «ای‌اس‌پی‌ان» در نامه خود نوشته، «من به دستاوردهای همکارانم افتخار می کنم و اعتماد دارم که آنها می توانند موفقیت های خود را ادامه دهند.

اعلام استعفای اسکیپر کارکنان «ای‌اس‌پی‌ان» را گیج کرده است.

«اسکیپر» از سال ۲۰۱۲ ریاست «ای‌اس‌پی‌ان» را بر عهده داشت و اوایل امسال با امضای یک قرارداد کار خود را تا سال ۲۰۲۱ تمدید کرده بود.

وضعیت این شبکه همیشه سودده، در ماههای اخیر بد شده بود و «ای‌اس‌پی‌ان» در ماه آوریل ۱۰۰ نفر از کارکنانش را اخراج کرد که بسیاری از آنان از چهره های مشهور تلویزیونی به حساب می آمدند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG