لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۰

مراسم آغاز به کار وزیر دفاع جدید آمریکا با حضور پرزیدنت ترامپ | مارک اسپر: ایران در خاورمیانه بذر اختلاف می‌کارد


مراسم رسمی شروع به کار مارک اسپر، وزیر دفاع جدید آمریکا، روز پنجشنبه با حضور دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، و معاون او مایک پنس در پنتاگون برگزار شد.

پرزیدنت ترامپ در مراسم معارفه وزیر دفاع جدید گفت که اولویت اول آمریکا امنیت شهروندان ایالات متحده است. رئیس جمهوری آمریکا همچنین با اشاره به روزآمد کردن تسلیحات نظامی آمریکا گفت که امروز ارتش ایالات متحده نیرومندتر از گذشته است.

آقای اسپر در این مراسم در بخشی از سخنانش تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران کماکان به کاشتن بذر اختلافات و تهدید علیه همسایگانش در سراسر خاورمیانه ادامه می دهد.

وی همچنین گفت: «فضای امنیتی جهان آشکارا پیچیده‌تر شده است. نظم آزاد و باز که برای مدت چندین دهه از صلح پاسداری می‌کرد و دوام‌بخش رفاه ما بود، تحت فشار قرار گرفته است. تلاش چین و روسیه برای این که جایگزین آمریکا شوند و موازنه قدرت را به نفع خودشان تغییر دهند، موجب ظهور مجدد رقابت میان قدرت‌های بزرگ شده است.»

مارک اسپر پس از تایید شدن توسط سنای آمریکا، در روز یکم مرداد در کاخ سفید ادای سوگند کرد. مراسم روز پنجشنبه به شکل رسمی و با رژه نظامی آغاز به کار او را گرامی داشت.

دکتر مارک تی. اسپر، بیست‌و‌هفتمین وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG