لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۰

سرپرست پنتاگون: آمریکا در پی جنگ با ایران نیست، به دنبال حل تنش‌ها از راه دیپلماسی هستیم


مارک اسپر، سرپرست وزارت دفاع آمریکا پنتاگون که برای دیدارهایی در ناتو راهی بروکسل شده گفت:‌ ایالات متحده در پی جنگ با ایران نیست و همچنان بر حل تنش‌های اخیر از طرق دیپلماتیک تاکید می‌کند.

آقای اسپر روز چهارشنبه پنجم تیرماه گفت: آمریکا خواستار حل مسئله با ایران از طریق دیپلماتیک است و با تشکیل ائتلافی بین‌المللی به ویژه با شرکت متحدان اروپایی، این کار را دنبال می‌کند. تاکید می‌کنم آنچه در منطقه خلیج فارس می‌گذرد، تنها بین جمهوری اسلامی ایران و آمریکا نیست. ایران محققا در برابر منطقه خاورمیانه و تا میزان زیادی در برابر جهان موضع‌گیری کرده است. بنابراین این یک ائتلاف بین‌المللی است که باید از طریق سیاسی با این موضوع برخورد کند.

سرپرست وزارت دفاع آمریکا افزود: تمام متحدان نگران اقدامات بی‌ثبات کننده ایران در منطقه، حمایت از تروریسم و برنامه موشکی تهران هستند. تمام اعضای ناتو معتقدند که ایران نباید برنامه تسلیحات هسته‌ای خود را توسعه دهد.

مارک اسپر گفت: خیلی مهم است که آمریکا بارها تمایل خود برای مذاکره‌ای همه‌جانبه با ایران برای کاهش تنش اعلام کرده است. زیرا همه باید از افزایش تنش در منطقه خاورمیانه که خطر برخورد نظامی ناخواسته را به میزان زیادی بالا می‌برد، جلوگیری کنیم.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG