لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۰۷

وزیر دفاع آمریکا: عملیات حفظ کشتیرانی آزاد با موفقیت ادامه دارد


مارک اسپر در جریان کنفرانس خبری روز چهارشنبه در پنتاگون
مارک اسپر در جریان کنفرانس خبری روز چهارشنبه در پنتاگون

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا با اشاره به فعال شدن عملیات حفظ کشتیرانی آزاد در تنگه هرمز با حضور متحدان گفت که این عملیات با دو هدف اجرا شده و با موفقیت ادامه دارد.

وزیر دفاع ایالات متحده روز چهارشنبه ششم شهریور در جریان یک کنفرانس خبری گفت که هفته آینده برای دیدار از ناتو به اروپا می‌رود تا حضور ایالات متحده در اروپا، و راه‌های مستمر مقابله با تخاصم روسیه را بررسی کند.

مارک اسپر افزود: «در ماه ژوئن گذشته ... این فرصت را داشتم که به ناتو رفته و در حوزه‌هایی چون معاهده آی‌ان‌اف، وضعیت افغانستان، و چگونگی مقابله با رفتارهای خصومت‌آمیز ایران را بررسی کنیم.»

وزیر دفاع آمریکا در مورد اقدامات بدخواهانه رژیم ایران گفت: «عملیات سنتینل (گذربان) با حضور بریتانیا، استرالیا، و بحرین فعال شده و در حال اجرا است. این عملیات دو هدف را دنبال می‌کند: یکی حفظ کشتیرانی تجاری آزاد، که برای اقتصاد و تجارت جهانی بسیار مهم است، و دوم، بازدارندگی هرگونه فعالیت تنش‌آمیز و پرهیز از درگیری در منطقه.»

مارک اسپر ادامه داد: «ما با کشورهایی که سهمی در حفظ امنیت این منطقه دارند، گفت‌وگوهای زیادی داشته ایم و پیش‌بینی می‌کنیم فهرست کشورهای شرکت کننده [در این گفتگوها] بیشتر شود.»

در این کنفرانس خبری ژنرال دانفورد نیز در کنار وزیر دفاع آمریکا بود و هر دو به شماری از پرسش‌های خبرنگاران پاسخ دادند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG