لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۰

خطر حمله تلافی‌جویانه جمهوری اسلامی؛ آلمان از شهروندان خود خواست ایران را ترک کنند


آلمان روز جمعه با صدور بیانیه‌ای از شهروندان خود خواست که ایران را ترک کنند و اعلام کرد که خطر افزایش ناگهانی تنش‌های موجود جمهوری اسلامی با اسرائیل وجود دارد و ممکن است آلمانی‌ها در برابر «خطر دستگیری خودسرانه» در این کشور قرار بگیرند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت خارجه آلمان در این بیانیه‌ای به شهروندانش هشدار داد: «در تنش‌های کنونی، به‌ویژه بین اسرائیل و جمهوری اسلامی، خطر افزایش ناگهانی سطح تنش وجود دارد»؛ خطری که ممکن است مسیرهای هوایی، زمینی و دریایی را نیز تحت تاثیر، قرار دهد.

وزارت خارجه آلمان تاکید کرد: «شهروندان آلمانی در برابر خطر جدی دستگیری و بازجویی خودسرانه و محکوم‌شدن به حبس‌های طولانی‌مدت هستند و همچنین شهروندان دوملیتی ایرانی- آلمانی نیز به طور ویژه، در خطر هستند.»

همزمان با شدت‌گیری احتمال رویارویی نظامی جمهوری اسلامی و اسرائیل، هواپیمایی اتریش روز جمعه ۲۴ فروردین به بخش فارسی صدای آمریکا گفت «به دلیل شرایط خاورمیانه» و پس از «ارزیابی‌های دقیق» تعلیق پروازهای خود از مبدا تهران و به مقصد تهران را تا روز جمعه ٣١ فروردین تمدید کرده است.

هواپیمایی لوفت‌هانزای آلمان نیز روز جمعه در پاسخی مشابه به بخش فارسی صدای آمریکا گفت پس از «ارزیابی‌های دقیق» تعلیق پروازهای خود از مبدا تهران و به مقصد تهران را تا روز جمعه ٣١ فروردین تمدید کرده است.

لوفت‌هانزا در این پاسخ اختصاصی مکتوب به صدای آمریکا گفت: «طی این مدت، از آسمان ایران هم استفاده نخواهد کرد.»

از سرگیری تعلیق پروازهای لوفت‌هانزا به ایران و از ایران در حالی است که «شبکه خبری سی‌بی‌اس» به نقل از دو مقام آمریکایی گزارش داد جمهوری اسلامی ممکن است روز جمعه، حمله گسترده‌ای را علیه اسرائیل انجام دهد.

XS
SM
MD
LG