لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۰

دختر جوان ایتالیایی؛ آخرین الهام بخش ارنست همینگوی نویسنده آمریکایی


نامه های تازه منتشر شده نویسنده مشهور آمریکایی «ارنست همینگوی» از رابطه پرشور او با یک دختر نوزده ساله ایتالیایی پرده برداشت.

زمانی که همینگوی با «آدریانا ایوانسیچ» آشنا شد، مردی متأهل بود. او از آغاز این رابطه به عنوان «صاعقه» یاد کرده است.

دوستی میان این دو، بیش از هشت سال طول کشید.

کتاب جدیدی نوشته نویسنده ایتالیایی «آندریا دی روبیلانت» به نام «پاییز در ونیز: ارنست همینگوی و آخرین الهام بخشش» در این رابطه کند و کاو کرده است.

در این کتاب، نامه ای از «ایوانسیچ» به همینگوی منتشر شده که تا امروز جایی چاپ نشده بود.

در این نامه به تاریخ آوریل ۱۹۵۶، «ایوانسیچ» خطاب به همینگوی می گوید که همسر آینده اش، نامه نگاری میان آنها را منع کرده است.

او از همینگوی خواسته تا دیگر با او تماس نگیرد و گفته هر کاری از توانش بر می آمده را انجام داده تا این رابطه پابرجا بماند، چون او را خیلی دوست دارد و هرگز تصور نمی کرده مجبور به خداحافظی شود.

ارنست همینگوی و آدریانا ایوانسیچ در سال ۱۹۴۸ در ونیز با یکدیگر آشنا شدند.

هر چند رابطه همینگوی با دختری بسیار جوان تر از خودش به ویژه درعصر امروز، از دید بسیاری ناپسند است ولی تأثیر مثبتی که این دختر جوان بر شکوفایی و خلاقیت ادبی او گذاشت کتمان ناپذیر است.

«دی روبیلانت» در کتابش می نویسد «آدریانا» شور و شادی به زندگی همینگوی آورد و الهام بخش او شد.

همینگوی پس از این آشنایی بود که «پیرمرد و دریا» را نوشت و برای این اثر درخشان خود برنده جایزه پولیتزر شد.

در یکی دیگر از نامه های منتشر نشده، همینگوی خطاب به معشوق جوانش می نویسد «وقتی از تو دور هستم، هیچ چیز برایم مهم نیست و به قدری دلم برایت تنگ می شود که تحملش برایم غیرممکن است»

ارنست همینگوی روابط عاشقانه زیادی داشت و چهار بار ازدواج کرد. او که از افسردگی رنج می برد، پیش از تولد شصت و دو سالگی اش در ماه ژوئیه سال ۱۹۶۱ در خانه اش در آیداهو با شلیک گلوله در سرش به زندگی خود پایان داد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG