لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۵

رفراندوم اریک کانتونا برای مربیگری تیم ملی انگلیس


اریک کانتونا
اریک کانتونا

اریک کانتونا ستاره پیشین تیم ملی فرانسه و باشگاه منچستریونایتد با انتشار یک پیام ویدئویی طنزآمیز خواستار مربیگری تیم ملی انگلیس شد.

شکست تیم ملی فوتبال انگلیس مقابل ایسلند یکی از شگفتی های امسال جام ملتهای اروپا بود، بازی ضعیف این تیم مقابل حریفی نه چندان مطرح و حذف از این رقابتها بازتاب گسترده ای در رسانه ها و نشریات انگلیسی داشت و با اعتراض بسیاری از طرفداران این تیم همراه شد.

به دنبال این ناکامی روی هاجسون مربی کهنه کار انگلیسی از سمت خود استعفا کرد و به حضور چهار ساله خود در این تیم پایان داد. به این ترتیب اتحادیه فوتبال انگلیس باید مربی جدیدی را برای هدایت تیم ملی آن کشور انتخاب کند، این در حالیست که چند هفته دیگر، مسابقات انتخابی جام جهانی دو هزار و هجده روسیه آغاز می شود و انگلیس به مصاف رقبای اروپایی خود خواهد رفت.

روی هاجسون
روی هاجسون

در روزهای اخیر خبرهای ضد و نقیضی درباره مربی بعدی تیم ملی انگلیس منتشر شده و اظهار نظرهای متفاوت و دیدگاههای مختلفی در این باره منتشر شده است، برخی از کارشناسان معتقدند مربی بعدی تیم هم باید انگلیسی باشد، اما گروهی دیگر با حضور مربی خارجی موافق هستند.

اریک کانتونا ملی پوش سابق تیم ملی فرانسه و یکی از ستاره های پیشین منچستریونایتد با انتشار یک پیام ویدئویی طنزآمیز آمادگی خود را برای مربیگری تیم ملی انگلیس اعلام کرد، او در این پیام ویدئویی ضمن ابرازعلاقه از پذیرش این مقام، از برنامه های خود بعنوان مربی تیم ملی انگلیس سخن گفت.

اریک کانتونا به دلیل شخصیت جنجالی و دستاوردهای ارزنده خود در منچستریونایتد از محبوبیت زیادی درانگلیس برخوردار است، با این حال او تجربه چندانی در مربیگری ندارد و در سال های اخیر بعنوان بازیگر در عرصه سینما فعالیت کرده است.

اریک کانتونا
اریک کانتونا

انتشار این پیام ویدئویی نامتعارف بازتاب گسترده ای در فضای مجازی داشته و با واکنش های فراوانی در شبکه های اجتماعی همراه شده است. اریک کانتونا با همان طنز گزنده و شوخی های تند همیشگی خود، از وضعیت تیم ملی انگلیس انتقاد کرده، او از جنبه های گوناگونی ستاره های بزرگ و میلیونی این تیم را که که به باورش در این مسابقات بسیار ضعیف ظاهر شدند، به سخره گرفته است.

بخش هایی از بیانیه جنجالی اریک کانتونا:

بعنوان مربی تیم ملی انگلیس متعهد می شوم هرگز مقابل یک جزیره کوچک یخی شکست نخورم، تیمی که شغل اصلی دروازه بانش کارگردانی سینما ست و دستیار مربی آن دندانپزشک.

به درگاه خدایان فوتبال دعا می کنم تا طلسم دروازه بانی تیم شکسته شود تا شاید یک دروازه بان خوب داشته باشیم.

از هری کین درخواست می کنم تا ضربات کاشته را نزند، بلکه داخل هجده قدم حریف شود و از سرش استفاده کند، چون ضربات ایستگاهی او مستقیم به سمت کره ماه می رود.

به شما اطمینان می دهم شایسته حضور در این مقام هستم، من متولد هزار و نهصد و شصت و شش هستم، سالی که انگلیس تنها افتخارش در فوتبال را کسب کرد و قهرمان جام جهانی شد.

قول می دهم هرگز از وین رونی انتقاد نکنم، مگر اینکه منچستریونایتد را ترک کند و برای تیم دیگری بازی کند.

به صورت موقت از لقب خود " پادشاه اریک " صرف نظر می کنم و عنوان "رئیس اریک" را می پذیرم.

سر الکس فرگوسن را بعنوان مشاور ویژه خود انتخاب می کنم و دوست خوبم پیتر اشمایکل دستیارم خواهد بود، به این ترتیب با قیمتی اندک تن تن و کاپیتان هادوک را کنار هم خواهیم داشت.

الکس فرگوسن و پیتر اشمایکل
الکس فرگوسن و پیتر اشمایکل

به این ترتیب من، اریک کانتونا خواستار برگزاری رفراندومی برای انتخاب خود بعنوان مربی تیم ملی انگلیس هستم، آینده من در دستان شماست.

موافق
#CantoYES

مخالف
#CantoNO

XS
SM
MD
LG