لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۰

نگهبان‌های زندان طبق برنامه به سلول «جفری اپستین» سر نمی‌زدند


یک فرد آشنا با تحقیقات درباره علت مرگ جفری اپستین، گفته است که نگهبان‌های زندان طبق برنامه به او سر نمی‌زدند و اقدام به پر کردن اطلاعات نادرست در این‌باره کرده بودند.

جفری اپستین، سرمایه دار ۶۶ ساله آمریکایی که به اتهام سوءاستفاده جنسی از دختران نوجوان و زیر سن قانونی در زندان بود، هفته گذشته اقدام به خودکشی کرد.

به گزارش آسوشتیدپرس، این منبع گفته است که نگهبان‌های زندان متهم هستند که اقدام به وارد کردن اطلاعات نادرست درباره زمان بررسی زندانی‌ها کرده‌اند.

بر طبق مقررات، نگهبان‌ها باید هر ۳۰ دقیقه یک بار به سلول زندانی سر می‌زدند. آن‌ها اقدام به پر کردن فرم‌هایی کرده بودند که نشان می‌داد این کار را طبق برنامه انجام داده‌اند، اما فیلم‌های دوربین‌های نظارتی نشان می‌دهد که برخی از این بررسی‌ها هرگز انجام نشده است.

وزارت دادگستری آمریکا پیشتر اعلام کرده بود که دو تن از نگهبانان این زندان که مسئول مراقبت از اپستین بودند، از کار برکنار شده‌اند.

جفری برمن، دادستان فدرال در نیویورک، اپستین را متهم کرده بود که در عمارت خود در نیویورک یا پالم بیچ فلوریدا صدها دلار به دختران برای ماساژهای برهنه یا نیمه برهنه داده که ماهیتی به شدت جنسی داشته است.

به گفته دادستان، اپستین در سال های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۵ اغلب به بعضی از قربانیان خود که ۱۴ ساله بودند پول داده تا دختران زیر سن قانونی را نزد او بیاورند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG